Antalyaspor’dan Tamer Tuna Açıklaması

Antalyaspor’dan Tamer Tuna Açıklaması
18 Mart 2020 15:27

Antalyaspor, Teknik Direktör Tamer Tuna’nın medyada çıkan beyanatı sonrası bir açıklama yapma gereği doğduğunu belirterek konuyu aydınlattı.

Fraport TAV Antalyaspor kadrosunda bulunan Charles ilgili bir sağlık sorunu yaşanmadığını ve kendisine herkese uygulanan standart prosedürün uygulanmakta olduğu belirtilirken; tüm dünyanın ve ülkemizin hassas bir dönemden geçtiği şu günlerde hiç kimseyi paniğe sevk etmemek, doğru bilgiyi vermek, halkımızı yanlış yönlendirmemek adına Teknik Direktör Tamer Tuna’nın DG Sivasspor maçı sonrası yaptığı açıklama yeniden paylaşıldı.

Kulüp tarafından yayınlanan Tamer Tuna’nın açıklaması şu şekilde:

“Charles bu süreç yaşanmadan önce 2 günlük bir tedavi için yurt dışına gitti. Tedavisi bitti. Çok önemli bir oyuncumuz. Şu an Brezilya’da. Getirmek istedik, karantina süreciyle ilgili bunu yaşadık. Fransa üzeri uçtu Brezilya’ya. Göndermek zorundaydık, kendi doktoru vardı. Birlikte bu kararı verdik. Dönüşünde bu sorunu yaşıyoruz. Sadece Charles değil geçen hafta önceki hafta, yabancı ve yerli oyuncularımızın aileleri geldi, yakınları geldi aramızda oldular. Otelde olanlar var. Yurt dışına tekrar çıkamadılar. Bunlarla da birlikte yaşadık. Hastayız demiyoruz ama potansiyel hastayız, test yaptırmadık. İki hafta önce gribal enfeksiyon yaşayan 7 oyuncumuz oldu. Gustavo ve Celustka’yı maçlarda oynatamadık. Komplocu düşüncede değilim iyimser yaklaşıyoruz ama süreç bu. Kişisel tercihim maçların ertelenmesi. Ülkemizde de hastalık teşhisler gelişirse daha da uzayacak. Bu benim şahsi fikrim. Oyuncuların aileleriyle ilgili. Onlara ulaşamayan yabancı oyuncularımız var. Gidip gelemeyenler var. Her şeyden önemlisi hepimizin sağlığı, bu süreçte kararların birlikte alınması ihtiyacı var.”