Antalyaspor Basketbol

ntalyaspor’un yeni başkanı Ali Şafak Öztürk ,vizyoner bir yaklaşımla Antalya halkını 2016-2017 sezonunda basketbolla buluşturdu …

Antalyaspor Basketbol
6 Eylül 2017 09:54

Antalyaspor’un yeni başkanı Ali Şafak Öztürk ,vizyoner bir yaklaşımla Antalya halkını 2016-2017 sezonunda basketbolla buluşturdu. Bunun için de deneyimli bir ekip kurarak, tamamı eski basketbolcular olmak üzere ayrı bir yönetim kadrosu oluşturdu. TB2L’de başarılı bir sezon geçiren takımımız, üçüncü takım olarak TBF’nin daveti üzerine 2017-2018 sezonunda bir üst ligde oynamak üzere TBL’ye yükseldi.

Basketbol yönetimi, Güray Kanan başkanlığında harekete geçerek takımın Genel Menajerlik pozisyonuna Arzu Özyiğit’i getirdi. Genel Menajer Yardımcılığını ise Murat Hisarkaya üstlendi. Takımın hangi ligde mücadele edeceği henüz belli olmadığı bir dönemde her iki tarafta da takımı yönetecek ve aynı zamanda kendisi de eski milli bir basketbolcu olan, kendisini her anlamda geliştirmeyi hedefleyen, Antalyaspor için çok iyi şeyler yapacağına inanılan Arda Vekiloğlu, takımın başına baş antrenör olarak geçti. Ayrıca yardımcı antrenör pozisyonunda İbrahim Avcı, kondisyoner Metehan Dursun, masör Gültekin İpek ve malzemeci Halil Deveci de çok istekli, heyecanlı bir şekilde Antalyaspor için ter döküyor.

Antrenör, yönetim ve Genel Menajer üçlüsü olarak uyum içerisinde kulübün hassasiyetlerine özen göstererek ve basketbola ayrılan bütçeyi fazla zorlamayarak göz doldurabilecek bir takım inşa edildi.

Oyuncularımız sırasıyla:

* CİHAN MUMCUOĞULLARI(KAPTAN)

* VALENTİN PASTAL

* SERAY YILDIRIM

* BARIŞ GÖKALP

* ÖZGÜR ŞAHİN

* EMİR GÖKALP

* ONUR SONSIRMA

* KORAY ERDOĞAN

* UMUT ÖZDEN

* KEMAL CANBOLAT

* ÖMER SANCAKLI

* ROBERT LOWERY

* C J LESLIE.

Takımımız Kartepe’de on günlük bir hazırlık kampı yapmasının ardından yabancıların takıma katılmalarıyla bilikte İzmir’de bir hazırlık turnuvasına katıldı. Orada Bakırköy Basket, PETKİM Spor ve Karşıyaka SK ile oynadılar. Faydalı bir turnuva geçiren basketbol takımımız, önümüzdeki günlerde üç hazırlık maçı daha yapmak üzere yeniden Kartepe’ye seyahat edecek.

10 Eylül’den itibaren çalışmalarına Antalya’da devem edecek olan basketbol takımımız, aynı zamanda 18-23 Eylül tarihlerinde oynanacak Federasyon Kupası’na ev sahipliği yapıyor.

1 Ekim’de başlayacak olan TBL, tüm şehir halkı ve Antalyaspor camiası tarafından da heyecanla bekleniyor.

ARZU ÖZYİĞİT

ANTALYASPOR BASKETBOL ŞUBESİ GENEL MENAJERİ