Antalyaspor’a Pfdk’dan Yine Ceza Geldi

Antalyaspor’a PFDK’dan yine ceza geldi …

Antalyaspor’a Pfdk’dan Yine Ceza Geldi
11 Şubat 2016 17:10

Geçtiğimiz günlerde yine PFDK’ya sevk edilen Antalyaspor’a para cezası ve tribün kapatma cezası verildi.

Antalyaspor, çirkin ve kötü tezahürat kapsamında Fenerbahçe maçının ardından sevk edildiği PFDK tarafından 150.000 TL para cezasına çarptırıldı.

Ayrıca kırmızı beyazlı ekibimize usulsüz seyirci alımından kaynaklı 200.000 TL ceza verilirken, cezaların birleştirilmesiyle Fenerbahçe maçının kulübe zararı 350.000 TL oldu.

Öte yandan yine PFDK tarafından bu sezon iç sahada kötü ve çirkin tezahüratın tekrarlanması sebebiyle Fenerbahçe maçında Kuzey ve Güney Kale Arkası Tribünü’ne giren taraftarlar, iç sahada oynanacak olan Çaykur Rizespor müsabakasını izleyemeyecekler.

PFDK tarafından verilen ceza şu şekilde:

ANTALYASPOR A.Ş.‘nin, 05.02.2016 tarihinde oynanan ANTALYASPOR A.Ş. – FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasında, stadyuma usulsüz seyirci alınmasından dolayı takdiren 200.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada ANTALYASPOR A.Ş.‘nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 150.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/2. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan GÜNEY KALE ARKASI ve KUZEY KALE ARKASI tribüne giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine,

Cezaların birleştirilmesi suretiyle ANTALYASPOR A.Ş.‘nin, toplam 350.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.