Antalyaspor Tesislerinde Sona Gelindi

Antalyaspor’un yeni sezonda geçmesi öngörülen Döşemealtı Tesisleri’nde sona gelindi …

Antalyaspor Tesislerinde Sona Gelindi
15 Haziran 2016 17:07

Geçtiğimiz yılın mayıs ayında ilk kazması vurulan ve Antalyaspor’un yeni sezonda geçmesi öngörülen Döşemealtı Tesisleri’nde sona gelindi.

Döşemealtı’nda geçtiğimiz yılın Mayıs ayında ilk kazması vurulan 18 bin 500 metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 134 bin metrekare alanı kapsayan kamp ve spor tesislerinin inşaat çalışmasında yüzde 95’lik kısım tamamlandı. Projedeki çalışmaların birer birer bitmesi ile tesislerin görüntüsü de ortaya çıkmaya başladı.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi yetkilileri, kaba inşaatı biten tesisin dış cephe çalışmalarında sona geldiğini, zemin kaplama işlemlerinin ise halen sürdüğünü ifade etti. Modern mimarisiyle oyuncusundan taraftarına herkesi heyecanlandıran tesisteki futbol sahalarının alt yapısı da tamamlanırken önümüzdeki günlerde çim ekme işlemlerinin başlaması planlanıyor. Ayrıca 1000 kişilik kapalı tribün ile kapalı spor salonuna ise son rötuşlar yapılıyor. Tesislerde peyzaj işlemleri ise aralıksız sürüyor.

Avrupa’daki birçok ünlü kulübün sahip olduğu tesislerinden daha büyük ve kapsamlı olacak olan kamp ve spor tesisinin içinde 4 futbol sahası, 2 küçük futbol sahası, antrenman sahası, kamp alanlı konaklama tesisleri, konforlu sporcu odaları, bin kişilik kapalı tribün, çok amaçlı kapalı spor salonu, tenis kortu, halı saha, Antalyaspor Futbol Okulu, fizyoterapi ve fizik tedavi merkezleri, futbol ve diğer branşlara uygun tam donanımlı fitness salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, jakuzi, fizik tedavi havuzu, Antalyaspor Müzesi, 400 kişilik konferans salonu, restoranlar ve eğlence merkezleri yer alacak.