Antalyaspor Sergisi Geri Sayıma Başladı

Antalyaspor’a gönül veren 10 ressam tarafından 20 Nisan Perşembe günü açılacak resim sergisi için geri sayım başladı…

Antalyaspor Sergisi Geri Sayıma Başladı
6 Nisan 2017 13:11

Antalyaspor’a gönül veren 10 ressam tarafından 20 Nisan Perşembe günü açılacak resim sergisi için geri sayım başladı.

Ahmet Korkmaz, Selahattin Demir, Narin Yılmaz, İbrahim Ünay, Serap Hıdır, Mehmet Emin Erşan, Feridun Karaçetin, Ahmet Çenit, Ertuğrul Hepgüzel ve Veysel Erol’dan oluşan ressamlar grubu, AKM’de açacakları sergi için yağlı boya ve sulu boyayla yaptıkları çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı. Ressamlar, çalışmalarından birer tanesiyle geldikleri Antalya Arena’da, sergilerinin açılış tarihi ve etkinliğin içeriği hakkında bilgi verdi.

Resimlerde Antalyaspor’un heyecan, coşku ve üzüntülerinin yanı sıra başta kurucu ve ilk başkan Atilla Vehbi Konuk olmak üzere kırmızı-beyazlı ekibimize önemli katkısı olan isimlerle taraftarın ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’, ‘Plajda Oynasan Varyantta Destekleriz’, ‘Sokakta Oynasan Kaldırımda Destekleriz’ sloganları ve Antalyaspor’un şampiyonluk özlemi temalarının ön plana çıktığı görüldü.

Ressamların bu etkinliğine öncülük eden Ahmet Korkmaz, “Sergimizde; Antalyaspor’daki futbolcu, yönetici ve taraftarın, coşku, heyecan, hüzün, özlem ve hayalleri gibi tüm duygularına ressam gözüyle bakışımızı göreceksiniz. Bu etkinliğimizin dünyada bir ilk olduğunu düşünüyoruz. Daha önce hiçbir spor kulübü için ressamların grup halinde böyle bir çalışma yaptığı bilinmiyor. Yaptığımız bu etkinliğin önümüzdeki yıllarda tekrarlanacağını, hatta başka sanat dallarında da Antalyaspor ve diğer kulüpler için çalışmalar yapılacağı inancındayız” diye konuştu.