Antalyaspor Camiası Sabretmeli

Hem daha güçlü yönetimler hem yeni stadyumun Antalya’ya kazandırdığı ivme çok güzel fakat her güzel şeyin getirdiği bir çok kötülük de mevcut …

Antalyaspor Camiası Sabretmeli
29 Kasım 2017 07:58

Hem daha güçlü yönetimler hem yeni stadyumun Antalya’ya kazandırdığı ivme çok güzel fakat her güzel şeyin getirdiği bir çok kötülük de mevcut. Bunların başında çabuk tüketim geliyor. Yeni stadyumun ihtişamı ve yönetimin parasal gücü, camiayı da çabuk tüketime, başarı konusunda aşırı sabırsızlığa itiyor. Her oyuncu, her teknik adamdan formayı giydiği, saha kenarına geldiği andan itibaren maksimum performans bekleniyor. Dünya futboluna bakıldığı zaman futbolun en önemli kuralının sabır olduğu göz ardı ediliyor.

Uç bir örnek verirsek, Manchester City Teknik Direktörü Guardiola, elinde bu kadar imkan varken ancak üçüncü sezonunda istediği oyunu ve başarıyı yakalayabildi. Bu gibi futbolda çok örnek mevcut.

Leonardo süper bir teknik direktör demiyorum fakat bazı olumlu şeyler yapmak istediği ortada. Pozitif şekilde takıma etki etmek istiyor. Maç sonu yaptığı açıklama da oyuncularını psikolojik olarak kaybetmek istememesinden kaynaklanıyor.

Antalyaspor camiası olarak başarı isteniyorsa sabretmek, güvenmek, inanmak, desteklemek ve benimsemek gerekiyor. Yoksa o gitsin bu gelsin ile bir başarı söz konusu olamaz.