Altın Değerinde Puan

Sahaya as kadromuzun yarısından yoksun çıktığımız maç öncesinde 1 puana razıydım…

Altın Değerinde Puan
26 Aralık 2018 08:26

Sahaya as kadromuzun yarısından yoksun çıktığımız maç öncesinde 1 puana razıydım. Rakip konumu itibarıyla çok sıkıntılı bir İstanbul takımı ve kolu kanadı kırık olarak Antalya’ya gelmişti.

Fenerbahçe 90 dakika boyunca daha baskılı taraf olarak göründü ama 1-2 pozisyon dışında etkili olmaktan çok uzaktaydılar. Eğer as kadromuzla sahaya çıksaydık eminim ki sahadan 3 puanla ayrılan taraf olurduk. Ama bu kadar eksiğe rağmen içeride gol yemeden puan çıkarmak, Bülent Hoca’nın hanesine artı olarak yazıldı.

Artık devre arasındayız. Oynayacağımız kupa maçına kadar hocamızın belirlediği transferleri yapıp, yararlanamadığımız isimlerin gönderileceğini umuyorum. Takımın genel yapısına bakınca iki mevkide eksiğimiz olduğunu düşünüyorum. Orta sahada beyin olarak pas dağıtımını sağlayacak, asist özelliği olan bir 10 numara transferi nokta atışı olacaktır. Maalesef Barrada beklentileri şu ana kadar karşılayamadı bu konuda.

Diğer kanayan yaramız ise sol bek pozisyonu. Camianın genel eleştirilerine katılmakla beraber Cissokho’nun bu mevkide çok kötü olmadığını ve bu sezonu en azından Celustka ile beraber idare edebileceğini düşünüyorum. Ama buraya yapılabilecek bir nokta transfer takımın hedefini de yükseltecektir.

40 puan hedefine ulaşmamıza sadece 13 puan kaldı. Sonrasında ise gelecek sezonun temellerini atmamız gerektiğini ve genç futbolcularımıza daha fazla şans vermemiz gerektiğini düşünüyorum. 40 puana erkenden ulaşırsak beklentiler bir tık yukarı çıkacaktır ama gerçekçi hedefin bu sene ligi düşmeden 8.-12. sıralar arasında tamamlamak olduğunu düşünüyorum.

Ligin 2. yarısında da bizi gururlandıran, aile ortamı oluşturan futbolcular ve teknik heyetimizle yeni zaferlerde buluşmak dileğiyle… 2018’e güzel bir elveda diyoruz.