Adalet

Doğancan Ataş yazdı…

Adalet
5 Ocak 2023 09:30

 

Bu armaya;

  • Gönül veriyorsak,
  • 1966’da şanla şerefle kurulan kulübümüzün renkleriyle onurlanıyorsak,
  • Ülkede şike iddialarının ayyuka çıktığı günlerde tertemiz kalabilen birkaç sayılı kulüpten biri olmanın haklı gururunu yaşıyorsak,
  • İyi ki Antalyasporluyum diyebiliyorsak,
  • İyi günde kötü günde kar kış sıcak yağmur demeden peşinden koşuyorsak,

Atilla Vehbi Konuk’tan bizlere miras kalan bu Yivli’ye her koşulda sahip çıkmalıyız.

Ligin dokuzuncu haftasında sahamızda Konyaspor ile oynadık. Skordan ziyade ikinci yarıda rakip takımın oyuncularının, teknik heyetinin, yedek kulübesinin Antalyaspor taraftarına yaptığı hakaretleri ve ettikleri küfürleri gözlerimizle gördük, kulaklarımızla işittik. Hakem Mert Güzenge yapılan tüm çirkinliklere seyirci kaldı. Antalyaspor yönetimi en azından şahsi anlamda beklediğim sahipleniciliği taraftarına karşı ne yazık ki gösteremedi.

Çok değil sadece bir hafta sonra bu sefer Alanya deplasmanına giden Antalyaspor taraftarlarını taşıyan otobüse taşlı saldırı yapıldı. Otobüs içerisinde yer alan Antalyaspor taraftarları yaralandı. Sosyal medyada gördük ki Antalyaspor taraftarının kanı akmış. Sonuç mu? Antalyaspor taraftarı sahipsiz, Antalyaspor yönetimi sessiz.

Nereden nereye demeyelim. Bir kar topu atıldı tepemizden ve döne döne çığları oluşturmaya başladı. Şimdi o çığın altında kalmamak için mücadele zamanı. Fenerbahçe maçında Antalyaspor’un en ufak hakkı yenmiş ise bu camia bunun mücadelesini sonuna kadar vermelidir.

Kulübün maç sonu paylaşımında ne yazıyordu: “Adaletin olduğu ‘paralel evrende’ maç sonucu! 2-2”

O adaleti istiyorsak, adalet için mücadele etmeliyiz.

ETİKETLER: ,