41 Kere Maşallah

Levent Sağlam yazdı…

41 Kere Maşallah
14 Temmuz 2020 09:57

Antalyaspor, Alanyaspor maçına yine Trabzonspor maçı kadrosunun hemen hemen aynısı olan kadrosuyla çıktı. Zira bu maçta Boffin yerine Ferhat, cezalı Mukairu yerine de cezası biten Jahovic başladı.

Antalyaspor, Alanyaspor’dan alınan 3 puanla 38 olan puanını 41’e çıkardı. Sahada verilen mücadele, hırs ve azim üst seviyedeydi. Allah nazarlardan korusun. 41 kere maşallah.

Trabzonspor ve Alanyaspor maçında kalabalık orta sahada hem oyunları hem de mücadeleleri ile genç futbolcular Doğukan, Ufuk ve Bünyamin dikkat çekti. Bitmeyen enerjileri ile oyuna koydukları katkı, üst seviyede idi. Tabi bu gençlerin yanında orta sahada onlara ağabeylik yapan Yekta’yı da unutmamak gerekir.

Tamer Hocanın ilk golü bulup, sonrasında iyi savunma yapıp, kontrataklarla da farkı bulma taktiği ise şu ana kadar iyi sonuçlar verdi.

Antalyaspor, genel anlamda bu dörtlü orta saha ile önde basarak rakibin çıkmasını, rahat top yapmasını engelleyerek bir nevi oyunu kilitliyor gibi görünse de Doğukan, Ufuk, Bünyamin gibi genç oyuncularla da rakibi yıpratıyor.

Aslında bu üç genç isim biraz daha oyunlarının üzerine koysalar ve daha dikkatli olsalardı bugünkü maçta Jahovic’i daha çok pozisyona sokabilirlerdi. Bu maçın özelinde ve bundan önceki maçlarda da göze çarpan Jahovic’in az topla buluşması idi. Podolski ve Sinan’ın oynadığı maçlarda da göze çarpan bu detay idi. Yani bu takımda Jahovic’i biraz daha beslemek gerekiyor.

Bu maçın özelinde dikkat çeken defans dörtlüsü oldu. Nazım, Veysel, Kudryashov ve Eren, gerek kademe anlayışı gerekse defanstaki dengeli duruşları ile uyum içerisindelerdi.

Antalyaspor, kalede Ferhat ile maça başladı. Gerçi bu maçta kalede kimin oynadığının da pek önemi yoktu. Zira Alanyaspor’un Antalyaspor kalesine gelen olgunlaşmış, tehlikeli bir atağını da göremedik. 

Amilton ise yine bildiğimiz gibi güçlü fiziğiyle oyuna katkısını koyan oyuncular arasındaydı. 

Maç sonu Alanyaspor ‘un çalıştırıcısı Erol Hocanın da dediği gibi, Alanyaspor ligdeki hedeflerinden, Antalyaspor’dan aldığı mağlubiyetle uzaklaşmış oldu.

Antalyaspor ise ligde kalmayı garantiledikten sonra kadrosunda genç futbolculara yer vererek hem onları pazarlamak hem de aldığı beraberlik ve galibiyetlerle finansman olarak kasaya girdi yaparak iyi işler yapmaya devam etti.

41 KERE MAŞALLAH ANTALYASPORUM!