07 Gençlik

Antalyaspor tribünlerine gelen herkes, mutlaka bir şekilde 07 Gençlik içine girip çıkmıştır …

07 Gençlik
16 Kasım 2016 08:27

07 Gençlik grubu, 1981 yılında kurulmuştur. Fakat kuruluş tarihi çok daha eskidir. O zaman gruplaşmalar yoktu ve dernek kurulması yasaktı. Grup, resmen 1981 yılında 07 Gençlik adı ile ortaya çıkmıştır. Asıl kuruluş yılları ise 1976-1977 yıllarıdır.

07 Gençlik, Türkiye’nin ilk resmi grubudur. Amacı, Antalyaspor’u desteklemektir. Grubun içerisinden bugüne dek avukat da milletvekili de başkan da çıkmıştır.
07 Gençlik, tamamen Antalyaspor destekçisidir. Antalyaspor’a her platformda destek vermektedir. Kulüp ekonomik olarak zor durumda olduğu doksanlı yıllarda yeri gelmiş kendi arasında para toplayıp futbolculara dağıtmıştır. Bizler, kulübümüze maddi manevi her türlü destekte bulunmakta ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmamaktayız.

07 Gençlik, mazisi çok eskilere dayanan bir gruptur. Antalyaspor tribünlerine gelen herkes, mutlaka bir şekilde 07 Gençlik içine girip çıkmıştır. Belki grup içerisinde her şey dört dörtlük değil ama biz bu isimleri elimizden geldiği kadarıyla ayıklamaya çalışıyoruz. Fakat bu gerçekten çok zor oluyor, taraftar grubu da kalabalık olduğu için en ufak bir olumsuzluk grubun adının önüne geçebiliyor.

Bu sene ödüllü 07 Gençlik Futbol Turnuvası düzenledik. Her sene mümkün olduğunca bu turnuvayı devam ettireceğiz. Ve geçtiğimiz günlerde Siirt’te öğretmenlik yapan Saniye Öğretmen’in kitap destek çağrısına cevap verip kitap kampanyası başlattık. Bu kampanyaya duyarsız kalmayan Antalyaspor taraftarları, derneğimize 1500’e yakın kitap bıraktı. Bu kitaplarla Siirt’e kadar gidip Siirt Valisinin bizi karşılaması da ayrı bir onurdu. Kitapları Antalyalı Saniye Öğretmene teslim ettik.

Benim en büyük hayalim, bir gün 07 Gençlik Futbol Takımı kurmaktır.  Böylece gruptaki gençlerimizi sportif faaliyetlere yönlendirecek ve derslerinden kalan zamanlarını sosyal aktiviteler yaparak geçirmelerini sağlayacağız. Bu konu hakkında da çalışmalarımız ve araştırmalarımız devam etmektedir.

Ara sıra SadeceAntalyaspor.com sitesinden köşe yazılarımla sizlerle beraber olacağız. Bu hafta arma sevdalısı kardeşlerimizle Trabzon’da takımımızın yanında olacağız. Rıza Çalımbay hocamız ve futbolcu kardeşlerimize Trabzonspor maçında başarılar diliyorum.

07 Gençlik – Since 1981 Curva Nord