S.O.S

04.11.2019
A+
A-

Levent Sağlam yazdı…

Taraftar, Gençlerbirliği maçından sonra Sivasspor, Niğde ve Beşiktaş maçlarında gerek sosyal medya üzerinden gerekse deplasmana giderek ve dün de stada gelerek her zaman olduğu gibi verdiği destekle takımının yanında olduğunu gösterdi. Son yıllarda verdikleri desteğin yanında olumsuz tribün olaylarından uzak durarak, kulübün ceza almasına neden olmayarak bir destekte daha bulundular.

Alkışlar sizlere Büyük Antalyaspor’un cefakar taraftarları…

Bunun yanında dün yine gördük ki bu memlekette yaşayıp ekmeğini yiyen, bu memleketin havasını soluyan fakat üç İstanbul takımları geldiğinde aramıza giren, Antalyaspor’a küfreden, ortalığı karıştıran çift takımlı ve öncelikleri Antalyaspor olmayan insanların yaptıkları kendilerine hiç yakışmıyor. Bu zihniyette olanların önüne geçmek için bilet fiyatların yüksek tutulması bir yöntemken ,sezon başı açıklanan bilet fiyatlarının bu maçta geriye çekilmesi iyi bir karar değildi. Bu uygulamayla sezon başı kombine alan taraftarınızı üzmediniz mi?

Beşiktaş maçını iki devre olarak incelersek;

İlk yarıda üç ön liberoyla oyuna başlayan Bülent Hoca 11 dakikada 2 gol yiyince, 23. dakikada Serdar-Chico değişikliği ile yanlışından döndü. İlk yarıda Serdar girene kadar Antalyaspor’un üç ön liberoya rağmen iki gol yemesi, ne kadar kötü bir savunma yaptığının göstergesiydi.

İkinci yarıda ise Aatıf-Amilton değişikliğinin meyvesini dakika elli ikide attığımız golle aldık. İkinci yarıda pozisyona giren ama sonuca gidemeyen bir Antalyaspor izledik. Zaten Bülent Hoca da maç sonu açıklamasında “Pozisyona giriyoruz, atamıyoruz.“diyerek bunu onayladı. Eğer sizin santrforunuz yetersizse, sonuca gitmeniz çok zor.

Şu ana kadar attığımız on bir golün birisini santrfor Blanco, ikisini asıl mevkisi kanat olan Mukairu, sekizini ise diğer mevkideki oyuncuların attığını görüyoruz. Bu takımın geçmiş yıllarda yaptığı en iyi işin savunma olduğunu düşünürsek, bu sezon onu da görememekteyiz. Bunu da on haftada yediğimiz 19 gol açıkça göstermektedir.

Fazla söze gerek yok. Haftalardır dile getirdiğimiz gibi hem teknik kadro anlamında hem de takım yapısı ve kadro derinliği anlamında Antalyaspor’da eksik çok. Acil bir şekilde devre arasını beklemeden, teknik kadro ve takım kadro derinliğinin planlamasının yapılması gerekmektedir. Eğer bunları şimdiden yapmazsak ikinci devre çok zorlanırız. Sonucunu telaffuz bile etmek istemediğim o çok korkunç senaryoyu ise düşünmek dahi istemiyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI