Bize Müsaade

12.04.2021
A+
A-

Levent Sağlam yazdı…

Ankaragücü maçıyla birlikte başlayan orta sahadaki sakatlıklar ve eksiklikler, bu maçta da devam etti. Ankaragücü maçında sakatlanan Hakan iki haftadır yokken, Sivasspor maçında cezalı olan Nuri bugün sahadaydı. Orta sahanın diğer önemli oyuncusu Fredy ise bu maçta kadroda yoktu. Hal böyle olunca, Antalyaspor’un gerek çıkarken gerek oyun kurarken gerekse rakibi karşılarken önemli rol oynayan bu 3 oyuncusundan ikisinin olmayışı, Antalyaspor’u bu maçta oyun anlamında zorladı. Fredy ve Hakan’ın yerinde oynayan Eren ve Doğukan’ın mücadelesini de göz ardı edemeyiz. Bu maç özelinde takımın bütün yükünü çeken oyuncu ise Nuri idi. Zira Nuri, bugün oyunun kilit adamıydı. Birlikte oynadığı Hakan ve Fredy’nin yokluğunda onların meziyetlerini de yerine getirdi.

Sivasspor maçından sonra açıklama yapan Ersun Hoca “Fabrika ayarlarına geri döneceğiz” demişti. Neydi bu; savunurken kanatları da savunmanın içine sokup, orta sahadaki 3 oyuncuyu önde tutup kontrayla çıkmaktı. Bugün Ersun Hoca bu dediğini uyguladı. Ama eksiklerinden dolayı da bu konuda sıkıntı yaşadı. Her ne kadar önemli iki orta sahası eksik olsa da ileri çıkışlarda yararlandığı Gökdeniz’in sakatlığından dolayı olmayışı, bundan önce de olduğu gibi bugün de oyun düzeninin aksamasına yol açtı.

Maçın ilk yarısının ilk dakikalarında Kayserispor etkili olsa da ilk yarı genelinde, her iki takımın çok da etkili olduğunu söylemek zordu. Genel anlamda her iki takımda bir birlerinin üzerine çok gidemedi. Antalyaspor savunmasını kendi on sekizinin hemen önünde kurup ileride yalnızca Podolski’yi bıraktı. Kayserispor ise top Antalyaspor’da iken önde baskı kurdu. Özellikle Boffin’e yaptıkları baskıda iki kez tehlike yaratmayı da başardılar.

Dakika 42’de ise tek gol şansı duran top olan Antalyaspor, Nuri’nin kullandığı korner atışında Naldo’nun ön direkte vurduğu topla öne geçti. Bu gol, Antalyaspor’u rahatlatırken oyunun ikinci yarısında Kayserispor’u adeta uyandırdı. Zira 39 puanlı Antalyaspor bir farkla öne geçince ipler bir nevi Antalyaspor’un eline geçti.

33 puanlı ev sahibi Kayserispor, ikinci yarıyla birlikte kendi yarı alanına kapanan Antalyaspor üzerine ataklarını sıklaştırsa da karşısında geçen haftaki savunma disiplininden kopmuş bir Antalyaspor yoktu. Antalyaspor, ikinci yarı ataklarını sıklaştıran Kayserispor karşısında takım savunması ve alan savunmasını iyi yaparak disiplini elinden bırakmadı.

Antalyaspor, Kayserispor karşısında çok kritik bir mücadeleye çıktı. Kayseri’de kaybedilecek puan veya puanlar özellikle bir hafta sonra kendi sahasında oynayacağı Çaykur Rizespor maçı öncesi sıkıntı yaratabilirdi. Bu maçta kaybetmiş olsa, Çaykur Rizespor maçını daha farklı düşünecekti. Artık haftaya oynayacağı Çaykur Rizespor maçı çok önemli olsa da oyun anlayışını değiştirmesine gerek duymayacak. Yine bugün yaptığı gibi topu rakibe bırakıp aynı taktik anlayışla bir 90 dakika oynayacak. Seversiniz, sevmezsiniz. Antalyaspor çok kapanıyor, çok sıkıcı oynuyor”  diyebilirsiniz. Ne yani, siz istediniz diye her hafta baraj hesabı mı yapalım? Çok topla oynayanın, çok atak yapanın hesabına ne gol ne de puan yazıyorlar.

Bugünkü Kayserispor deplasmanından aldığı 3 puanla Antalyaspor artık rahat bir nefes aldı. Top sizde, sabaha kadar oynayın. Bize müsaade.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
3 Mayıs 2021
29 Nisan 2021
21 Nisan 2021
17 Nisan 2021
8 Nisan 2021