Fazla Doğrunun Yansıması

05.03.2021
A+
A-

Engin Erdem yazdı…

Ersun Yanal’ın Antalyaspor için en başından beri doğru bir isim olduğunu belirttim. Modern futbolun gerekliliğini yapmaya çalışan, hedefleri ve amaçları doğrultusunda hareket eden, deneyimli ve en önemlisi oyuncu geliştirme odaklı, iyi antrene eden bir teknik adam geldi Antalyaspor’un başına.

En başta taraftarın alışık olmadığı diziliş ve sistem biraz yadırgansa da, şu an gelinen durumda aslında futbolda her sistemin önemli olduğunu, sonuç alınması durumunda antrenör tercihlerine inanılması ve kıymet verilmesi gerektiğini bir kez gözler önüne serdi.

Haftalar geçtikçe hem oyun sistemindeki gelişim hem de oyuncu performansları gelişimi gözle görülür hale geldi Antalyaspor’da. Fazla doğrunun yansıması sonuç olarak da gelince, takıma ve  oyuna güven arttı. Böylece taraftarın güvendiği, ekran karşısına geçtiğinde “Bizim takım bunu oynar ve zor kaybeder.” dediği bir takım çıktı meydana.

İnandırdı Ersun Hoca taraftarı. “Kazanmak için yapıyoruz savunmayı” dedi. Kazanmak için yapılan göze başta hoş gelmese de, bir sistemin işlemesi açısından çok kıymetliydi.

Yere sağlam basan, emin adımlarla geleceğe doğru ilerleyen bir Antalyaspor var şu an. Uzun yolun sonu, aydınlık güzel günler.

2021-2022 sezonunda bir Avrupa maçı izlemek hiç fena olmaz.

İnanmaya, desteğe, sabretmeye devam.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
21 Nisan 2021
17 Nisan 2021
12 Nisan 2021
8 Nisan 2021
5 Nisan 2021