Arkayı Dörtledik

19.04.2016
A+
A-

Galibiyetten çok oynanan futbol güzeldi. Sahada galibiyeti isteyen bir kırmızı beyazlı ekip vardı …

Yine farklı bir skorla karşı karşıyayız sevgili Antalyaspor camiası. Arkayı resmen dörtledik. Hem rahat bir nefes aldık hem de “Süper Lig’de bir siz yoksunuz.” mesajını bir kez daha vermiş olduk.

Takımımızın son haftalardaki hali ortada. Yenilgilerle, alınan bir puanlarla bir ileri iki geri gidiyordu. Ama Galatasaray maçı ile bir silkelenme yaşadı ve şeytanın bacağını kırdı takımımız, 4-2’lik galibiyeti cebe indirdi.

Galibiyetten çok oynanan futbol güzeldi aslında. Sahada pas yapan, topa basan, büyük takım gözüyle bakıp da korkup savunmaya geçen değil atak oynayan, topla oynama oranı diğer takıma göre fazla olan ve galibiyeti isteyen bir kırmızı beyazlı ekip vardı.

Maçın adamı benim için Serdar Özkan’dı . Evet, gerek hatalı pasları gerekse kaleye atmayı başaramadığı şutlarıyla biraz sinirleri germiş olsa da yer yer sağ kanatta yer yer sol kanatta oynadığı oyunla takıma büyük destek oldu. Semih yoruldu boşa Serdar’ın peşine koşmaktan.Napalım olsun böyle şeyler biraz, herkes haddini bilsin.

Eto’o, Eto’oooooo… Farkını fark etmeyen var mıdır hala? Yoksa bizim söyleyecek bir şeyimiz yok. İki golle fileleri sallandırdı. İkinci golün elle atıldığı söylenip kabul edilmemesi için uğraşılmış olsa da o gol hakkımızdı. Hakları bugüne kadar büyük takımlar yüzünden yenmiş olan Anadolu takımlarının yerine sayıversinler bir zahmet, değil mi ama? Ayrıca Emrah Başsan’a yapmış olduğu asistle de klasını bir kez daha göstermiş oldu Eto’o. Attığı gol sayısını yükseltmek varken gol attırmayı tercih etti. Bu da onun farkı, helal olsun.

Maçın bir diğer adamı Samuel Inkoom. Maçın en hızlısı seçildi adam . Kat ettiği kilometre ve hız herkesten fazla idi. Demek ki istenilince neler neler yapılıyormuş bu takımda. Süper Lig takımı olduğumuz aşikar ama durumlar bazen içinden çıkılmaz bir hal alıyor takımımızda. Neden hep böyle olunamıyor? Lütfen artık futbolcularımız kim olduklarını bir hatırlasınlar. Güzel olacak her şey.

Takım uyumu, top oynama, pas atma… Her şey çok güzeldi. Ama işin kötüsü bunlar anlık olarak kalıyor hafızalarda. Diğer zamanlarda oynanan futbolu gördük. Bu maçta ne değişti? Tamam galibiyet bizleri elbette mutlu etti ama bu zamana kadar oynanan futbolu da gözden çıkartmamak gerekiyor. Bir hafta iyi oyun sergilenip beş hafta rezil geçiyor ise, bu durumun sebepleri bir gözden geçirilmeli. Lafla peynir gemisi yürümüyor, icraatları görelim.

Her şey bir yana bu güzel galibiyetin elde edilmesindeki en büyük rol yine taraftarındı. 15.000 üzerinde Antalyaspor seyircisi stadı doldurmuş. Futbol şehri olma yolunda adım adım ilerleyen bir Antalya söz konusu. Daim olmasını diliyorum ve hep birlikte nice zaferlere ulaşalım.

Herkese kırmızı beyazlı bir hafta dilerim.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.