Daha Fazla İsteyen Kazandı

17.04.2021
A+
A-

Ahmet Çolak yazdı…

Hafta içi yapılan testlerde pozitif vakalar ve sakatlıklardan dolayı eksiklerinden maçın çok kolay geçmeyeceği net şekilde belli oluyordu. Böyle maça çıkarken ilk altı dakikada yenilen jeneriklik goller, maçı orada bitirmişti. Bir takım kendi evinde maçın ilk 15 dakikası içerisinde goller yerse o maçı çevirmek çok zordur. Her ne kadar ev sahibi olsan da artık seyircisiz maçlarda bu avantajın bir hükmü kalmıyor.

Eksik oyuncuların çokluğunda Ersun Hocanın kadro tercihi çok belirleyici olacaktı. Genç oyuncuların daha fazla şans bulacağını geçen maçtan sonraki röportajında söylemişti. Ne yazık ki genç oyuncuların kendilerini tam olarak hazır tutamadıkları bu maçta net olarak görüldü. Tecrübeli ağabeylerinin gösterdiği reaksiyonun yarısını sahaya yansıtamadılar. Bu sezonki en büyük dezavantajımız, takım içerisinde rekabet ortamının olmaması ve hamle oyuncularının hedefsiz olmalarıdır.

Yine hocanın Kayserispor maç sonu açıklamaları da takımının ligde yetersiz kaldığı yönündeydi. Buna katılmıyorum, hedef her zaman bir sezon önceki sıralamadaki yerinden üstte olmalıdır. Futbolcularını ona göre motive etmelidir. Ayrıca bunun bir de ekonomik yönü var artık. Ligde alınan her puan ve puanlar para olarak kulübün kasasına girmektedir.

Bir önceki iç saha maçında Sivasspor’dan 4 gol yiyip, bir sonraki rakip Rizespor’dan 3 gol yemek, Antalyaspor ve Ersun Yanal takımına yakışmadı. Bir de bu rakipler, istatistiklere göre attıkları gollerden +1 pozisyon zenginliği ile maçı bitirmişler. Yani kaleyi bulan 5 şuttan 4’ü gol olmuş bir Sivas maçı ve 4 kaleyi bulan şuttan 3’ü gol olmuş bir Rizespor maçı, kompakt defans oyununu oynayan Antalyaspor takımına hiç yakışmamıştır.

Sahada puan ve puanlara ihtiyacı daha fazla olan rakip takım, erken bulduğu gollerin de avantajı ile galip gelmesini bildi. Takım içerisinde skora boyun eğmeyecek ve baş kaldıracak oyuncu sayısı az olunca maçı çevirmek de bir o kadar imkansız hale geldi. Oyun anlamında rakibe üstünlük sağladığımız bir maçı, yenilen 3 jeneriklik gol ile maalesef kaybettik.

Bazı oyuncularda yoğun maç trafiğinden dolayı yıpranma ve bıkkınlık göze çarpıyor gibi, özellikle yaşı ilerlemiş ve artık futbol hayatlarının sonuna gelmiş oyuncular bir de kadro derinliği olmayınca çok yıprandılar. Artık kafalarındaki “sezon bitse de rahata kavuşsam” isteği çok belli oluyor. Tek hedefleri şehirde oluşan sinerji ile kupa finaline odaklanmış olmaları, ligi ikinci plana atmaları da maçların tadını tuzunu kaçırıyor.

Şimdi önümüzde çok önemli bir Hatay deplasmanı var. Sezonun ilk maçını aklımıza bile getirmek istemiyoruz. Bunu bir telafi maçı olarak görüp, oyuncu grubunun sahada varlarını yoklarını ortaya koymalarını bekliyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
3 Mayıs 2021
29 Nisan 2021
26 Nisan 2021
21 Nisan 2021
12 Nisan 2021
8 Nisan 2021