Korkmaz: “Bireysel Hatalardan Gol Yiyoruz”

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, haftalık basın toplantısını Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde gerçekleştirdi.

Korkmaz: “Bireysel Hatalardan Gol Yiyoruz”
19.09.2019
A+
A-

Haftalık basın toplantısını Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde gerçekleştiren Teknik Direktör Bülent Korkmaz, Kayserispor karşısında iyi bir oyun ortaya koyduklarını söyleyerek, “4 maç oynadık, akan oyunda iki gol pozisyonu verdik, 2 gol yedik. Pozisyon vermiyoruz, pozisyon hatası da yapmıyoruz. Bireysel hatalardan ötürü gol yiyoruz. Bu da gayet normal. Oyunumuzu böyle sürdürdüğümüz sürece sorun yok. Geçen sene ile bu seneyi kıyasladığımızda, daha iyi oynadığımızı ve akan oyunda daha etkili olduğumuzu söyleyebilirim. Oyundan memnunum ama bunun skora da etki etmesi lazım.” dedi.

Kayserispor maçındaki hakem hatalarına da dikkat çeken Bülent Korkmaz, Antalyaspor olarak geçen sene 4-5 maçta aleyhine kararlar çıktığını, bu sistemde en çok mağdur olan taraflardan biri olduklarını ve VAR hakemlerinin de hata yapmaya başladığını söyleyerek, “Hakemler de teknik direktörler ve futbolcular gibi hata yapabilir. Ama VAR sistemindeki hakem hata yapamaz. VAR kayıtları açıklanmadığı sürece bu kararlar hep konuşulacak. Takımımıza eğitimde verilen pozisyonun aynısını yaşadık. Eğitimlerde penaltı olmadığı söylendi fakat bize penaltı çalındı.” ifadelerini kullandı.

Hakemlerle ilgili konuştukları zaman ceza aldıklarını hatırlatan Korkmaz, “Bazı doğruları söylemek lazım ama ceza yeriz diye korkuyoruz. Bizim de eleştiri yapma hakkımız yok mu? Bir kural varsa herkes cezasını çekmeli. Herkese farklı davranırsanız olmaz. Kuralları herkese eşit uygulamak zorundasınız. Türkiye’de bunu bu güne kadar görmedim ama görmek isterim” diye konuştu.

Bu hafta karşılaşacakları Kasımpaşa maçında Doğukan ve Dala’dan yararlanamayacaklarını belirten Korkmaz, “Aynı oyunumuzu oynamaya çalışacağız. İyi bir takımız. Yaşadığımız şanssızlıklar oluyor. İstikrarlı olduğumuz sürece sonuç alacağız” şeklinde açıklama yaptı.

Hakan Özmert’in oynatılmamasına da değinen Korkmaz, “Hakan’ı çok seviyorum. Çok değer verdiğim bir kardeşim. Bir futbolcu oynatılmadığında sorun oluyor. Biz bunlarla uğraşmak yerine sahaya odaklanıyoruz. Oyun formatımız değişti. İlk iki maçta oynattık, diğer iki maçta oyuna sonradan girdi. Bazıları oynayacak, bazıları oynamayacak ama herkes sahaya odaklanacak. Kendisinden memnunum. Söylentilere kulak asmayın.” diyerek sözlerini noktaladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.