Alanyaspor Taraftarlarından Taşlı Saldırı

Alanyaspor taraftarları, Antalyaspor taraftarlarını taşıyan otobüslere taşlarla saldırdı.

Alanyaspor Taraftarlarından Taşlı Saldırı
14.12.2019
A+
A-

Bugün oynanan Aytemiz Alanyaspor-Antalyaspor mücadelesi öncesinde Alanyaspor camiasından bazı isimler yaptıkları yayınlarla hafta boyunca ortamı gerecek davranışlarda bulunurken, ortaya koydukları davranışlar maalesef bugün tatsız olaylara yol açtı.

Mücadele için Bahçeşehir Okulları Stadyumu’na giden Antalyaspor taraftarlarına ait otobüs ve münferit araçlara taşlı saldırıda bulunan Alanyaspor taraftarı, mücadele sırasında da sık sık “Antalya kümeye” şeklinde tezahüratta bulundu. 

Antalyasporlu Doğukan Sinik, maç sonu yayıncı kuruluşa verdiği röportajda bugün gerçekleşen olaylara değindi ve “Alanya bizim sevdiğimiz bir ilçemiz, Manavgat, Serik gibi. Ortalığı germelerine gerek yok. Ortamı germeleri haricinde güzel bir maçtı.” ifadelerini kullandı.

Mücadelenin ardından birçok yerde Antalyaspor taraftarlarını taşıyan otobüslere taşlı saldırılar devam ettiği görüldü.

SadeceAntalyaspor.com olarak Emniyet’i göreve davet ediyor ve bilhassa yapılan yayınlarda taraftarları galeyana getiren şahıslar ve bu saldırıyı gerçekleştirilen şahıslar hakkında 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun‘un uygulanmasını talep ediyoruz. 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.