Söyleşi: Mehmet Selçuk

Söyleşi köşemizde gönlünde bugüne dek yalnızca Antalyaspor sevdasını yaşatan Mehmet Selçuk konuğumuz oldu.

Söyleşi: Mehmet Selçuk
07.12.2018
A+
A-

SadeceAntalyaspor.com Ailesi olarak Antalyaspor söyleşilerimizde gönlünde bugüne dek yalnızca Antalyaspor sevdasını yaşatan ve Antalyaspor’un her iç saha maçına Burdur’un Çeltikçi ilçesinden gelerek destek veren Mehmet Selçuk’u ağırladık.

 


Ben, Mehmet Selçuk. Burdur’da ikamet etmekteyim. Doğma büyüme Antalyasporluyum. Başka takım tutmadım. Antalyaspor’la doğdum, Antalyaspor ile yaşıyorum ve Antalyaspor ile ölmek istiyorum.

Antalyaspor’un kuruluşundan bu yana Antalyaspor’u desteklediğin ve başka bir takım tutmadığın biliyor.  Sizdeki bu Antalyaspor sevgisi nasıl oluştu?

Şimdi çocukluk çağında arkadaşlarım Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi takımları tutuyorlardı. Ben de bölgenin takımı var Antalyaspor, niye İstanbul’u tutayım? Öyle başladı, devam etti gitti.  O günden bu yana Antalyasporluyum ve başka bir takım da tutmadım.

Yıllardır Antalyaspor’un maçlarını gidip gelmekte ve her maç günü neredeyse üç saatini yollarda geçirmektesin. Bu konuda neler söylemek istersin?

Bir maç günü benim yarım günümü alıyor. Neredeyse 12 saatim geçiyor diyebilirim. Fakat severek, isteyerek geliyorum. Takımımız için canımız feda. Kazanmak da var, kaybetmek de var malum ama yendiğimiz zaman keyifli dönüyorum arkama bakmadan ama yenildiğimizde buruk bir şekilde geri dönüyorum. Yol bitmiyor.

Antalyaspor ile ilgili bizlerle paylaşabileceğin bir anın var mı?

1984-1985 sezonunda burada oynanan ve 4-3 kaybettiğimiz bir Fenerbahçe maçı vardı. İlyas Tüfekçi vardı onlarda, o maçı unutamıyorum. O maçta ağladım ben. Onlar şampiyon oldu, biz küme düştük o yıl.

Antalyaspor’da en beğendiğin oyuncular kimlerdir?

Bu sezon için konuşursak, Hakan Özmert, Souleymane Doukara ve Nazım Sangare diyebilirim.

Antalyaspor’da birçok Başkan görmüş biri olarak, kulübümüze gelmiş başkanları değerlendirir misin? Sana göre en iyisi kim diyebiliriz?

Ali Şafak Öztürk’ü söylemek istiyorum ben. Bir hayali, bir hedefi var. Kendisi takımı ilk beşe sokmayı ve takımı Avrupa’ya uçurmayı hedefliyor. Ben de onu can-ı- gönülden destekliyorum.


SadeceAntalyaspor olarak bu keyifli söyleşi için Mehmet Selçuk’a çok teşekkür ederiz.

RÖPORTAJ: Deniz AYDIN
FOTOĞRAF: Hasan Orkun IŞIL
* Bu söyleşi, 1 Aralık 2018 tarihinde yapılmıştır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.