Kulüpten Beşiktaş’a “Geçmiş Olsun” Mesajı

Antalyaspor Kulübü, bugün yaptığı açıklamada dün Beşiktaş takımına yapılan saldırıyı kınadı ve Beşiktaş kulübüne geçmiş olsun dileklerini iletti …

Kulüpten Beşiktaş’a “Geçmiş Olsun” Mesajı
20.03.2017
A+
A-

Antalyaspor Kulübü, bugün öğleden sonra yaptığı açıklamada dün Beşiktaş takımına yapılan saldırıyı kınadı ve Beşiktaş kulübüne geçmiş olsun dileklerini iletti.

Antalyaspor Kulübü olarak sporun kardeşlik ve barış ruhuna uygun olması gerektiğini belirten ekibimiz, Türk futtbolunun tüm paydaşlarını sağduyuya davet etti ve bu tip olayların bir daha tekrarlanmamasını diledi.

Kulüp tarafından yaptığı açıklama şu şekilde:

19.03.2017 Pazar günü oynanan Antalyaspor-Beşiktaş futbol karşılaşması sonrası Beşiktaş Spor Kulübü Futbol kafilesini taşıyan otobüsün Antalya Havalimanı’na giderken kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce taşlandığı, bu eylem sebebiyle takım otobüsünün sağ yan arka dış camının kırıldığı haberini aldık. Bu hareketi şiddetle kınadığımızı ifade etmek isteriz. Eylemi gerçekleştiren kişi ya da kişilerin bulunması için başlatılan soruşturmanın takipçisi olacağız. Bu vesileyle Beşiktaş Spor Kulübü’ne geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Antalyaspor Kulübü olarak sporun kardeşlik ve barış ruhuna uygun yapılması gerektiğine inanıyoruz. Sporun içine şiddet ve saldırganlık girince centilmenlik ruhunun kaybolacağı görüşündeyiz. Bu tip davranışların sporda kardeşlik ve barış ruhuna uygun olmadığı ve Fair Play duruşuna aykırı olduğu kanaatindeyiz. Türk futbolunun tüm paydaşlarını bir kez daha sağduyu ve Fair-Play’e davet eder, sporda bu tip olayların yaşanmamasını dileriz.

Antalyaspor A.Ş.

 

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.