Fırsat Teptik

Maça çok iyi başladık. Geçen haftaya göre gerçek anlamda iyi oynadığımız bir maçtı bu maç. Ama bu kadar çabaya rağmen yediğimiz ilk gol çok saçmaydı …

08.03.2017
A+
A-

Maça çok iyi başladık. Geçen haftaya göre gerçek anlamda iyi oynadığımız bir maçtı bu maç. Ama bu kadar çabaya rağmen yediğimiz ilk gol çok saçmaydı. Galatasaray hatamızı çok iyi değerlendirdi ve golü ilk rakip takım buldu.

Gol yememize rağmen maçı bırakmadık. Bence diğer maçlarda da olması gereken bu maçta olduğu gibi ne olursa olsun maçı bırakmamak. İkinci golden sonra 2-0’dan 2-2 yapmamız da buna büyük örnek olabilir.

Galatasaray’ı hataya zorlayıp yılmadan skoru beraberliğe taşıdık. Rakibin on kişi kalması bizim için büyük bir fırsattı. Hakem maç boyunca doğru kararlarla maçı yönetti ancak 2-2 olan maçta Galatasaray’ın on kişi kalması sinirini bozdu sanırım. Verilen altı dakikalık uzatma resmen Galatasaray’ın gol atması içindi. Rakip on kişi kalınca bizimkiler maçın başındakinden daha hırslı oynamalıydı. Ancak yaptıkları şey maçı yavaşlatmaktı. O dakikadan itibaren daha hırslı oynasaydık maç belki de 3-3 bitecekti ya da o golü yemeyecektik.

Sonuç itibariyle on kişi kalmış Galatasaray’dan üç puan alabilecekken hiç puan alamadık. Böylece Avrupa hayallerimizden de uzaklaşmış olduk.

Hafta sonu Samsun’daydık eşimle. Merkezde gezerken store görünce ne varmış diye girip bir baktık. Logo basılı pike takımı, arabalarda kullanılabilecek küçük yastıklar, logolu spor çantalar ve erkekler için kol düğmeleri vardı dikkat çeken. Ayrıca şehrin yıl içinde en kalabalık olan bölgelerine store koymuşlar. Çok mantıklıca bir hareket olmuş. Ayrıca pazar günü Denizli ile olan maçlarını halkın en yoğun olduğu yerlerde açılan ekranlarla izlediler. Bütün bunlar bize fikir olabilir diye düşünüyorum.

Haftaya zorlu, uzak bir deplasman var. Galatasaray’a bıraktığımız üç puanın telafisini yaparsak çok güzel olacak.

 

 

 

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.