Açık Mektup

Açık Mektup
21.04.2015
A+
A-

Bu sözlerim size ruhsuzlar topluluğundan oluşan futbol takımı,

Bu sözlerim size “herkesten daha Antalyalı ve Antalyasporlu”(!) olduğunu söyleyen Yusuf Şimşek ve teknik heyeti,

Bu sözlerim size Antalyaspor camiasını yönetmekten aciz, yönetemeyen yönetim.

Hiçbiriniz Antalyaspor’u hak etmiyorsunuz.

Antalyaspor taraftarı sizin gibiler yüzünden sürekli kahır çekmek, üzülmek zorunda değil.

Hepinizin tek yapması gereken, işiniz olan, ekmek paranız olan işi yapıp bu kulübü başarıya ulaştırmak. Oysaki hepiniz bu yetenekten acizsiniz. Hepinizin tek bildiği her maç sonrası bahaneler bulmak. Ya da haftalardır süren kötü oyuna rağmen Polyannacılık oynamak.

Yeter artık.

Yeter artık bu kulübü kirlettiğiniz.

Yeter artık her hafta doksan dakika boyunca insanları sinir krizlerine soktuğunuz.

Yeter artık her yeni maç öncesinde insanları umutsuzluğa mahkum ettiğiniz.

Giresunspor maçındaki son pozisyonda golü yeseydik ne diyecektiniz? Cevap açık: İyi oynadık ama son dakika şanssızlığı ile berabere kaldık. Ama önümüzde altı hafta var. Ama, ama, ama…

Amalarınız ile artık bıktırdınız.

Bu saatten sonra en kötü, Süper Lige çıkamayız. Zaten çıksak da çıkmasak da hepiniz bir gün buradan çekip gideceksiniz. O zaman sizlerin bıraktığı enkazı toparlamak sizlerin arkasından gelenlere düşecek.

Artık işinizi yapın. Bu takımı toparlayın. Bu takımı kendine getirin. Bu takımı rakip kaleye gidemeyecek kadar aciz bir takım olmaktan çıkarın. Özellikle futbolcu arkadaşlara seslenmek istiyorum; içinden oynamak gelmeyen, parasını beğenmeyen varsa söylesin.

Söylesin ki kenara çekilip arkasından gelenin yolunu açsın.

Söylesin ki artık sahada futbol oynamaktan aciz görüntümüzden biran önce sıyrılalım. Belki de Süper Lige çıkamayacağız. O zaman bırakın da seneye siz yokken oynayacak gençlerin önü açılsın. Tabii ki Yusuf Şimşek’ten formayı alabilirlerse.

Kalan altı haftanın ardından sonuç ne olursa olsun giydiğiniz formada, taşıdığınız arma için bir zahmet ruhunuzla mücadele edin. Her şeyi geçtim kendi onurunuz için mücadele edin.

Sizler bu armayı sadece formanızda taşısanız da Antalyaspor taraftarı kalplerinin en orta yerinde taşımaya sonsuza dek devam edecektir.

En azından onlar için mücadele edin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.