Umut Verici

6 Ekim 2015 09:41

Zorlu bir maçı daha geride bıraktık. Rakip Kasımpaşa idi. Takımın oyun genelindeki hırsı, mücadelesi, isteği kesinlikle gözleniyordu. Ancak haftalardır olduğu gibi gol yollarında yine sıkıntılar yaşadık.

Kasımpaşa şu ana kadar ligin en iyi savunma yapan takımı bana göre. Bu sezon toplam üç gol yemişler. Ayrıca kadro kalitesi olarak ligin çok üstünde bir takım, kadro değeri yaklaşık 50 Milyon €.

Maçın on birine bakacak olursak Yusuf Hocanın başarılı bir on bir çıkardığını düşünüyorum. Defans sıfır hata ile oynadı, özellikle Diego muhteşem bir performans sergiledi. Lokman’ın yedek kalması forma arzusunu arttırmış olmalı ki o da ufak birkaç hatanın haricinde iyiydi. Kalede Fornezzi çok zorlanmamasına rağmen bu hafta da kritik bir kurtarış yaptı. Solda Sakıb ofansif yeteneğini ortaya koydu, bindirmeleri iyiydi. Makoun’un on birde başlamasına çok sevindim. Tek ve isabetli paslarıyla tecrübesini gösterdi. Lazarevic için ne desem az, aman nazar değmesin. Atom karınca gibiydi adeta sahada. Gerek pasları gerek çalımları ile sahanın en iyisiydi Diego ile beraber. Emrah’a diyecek söz bulamıyorum artık. Ne hali varsa görsün.

Yusuf Hocanın Emrah değişikliği ise çok yerinde oldu. Oyuna sonradan giren Guilherme pek etkili olamadı. Serdar Özkan, bu hafta da pire gibiydi. Samuel Eto’o, uygun birkaç fırsat buldu ama değerlendiremedi. Kimse kusura bakmasın ama Zeki bu sene lige ayak uyduramadı. Acilen forveti besleyecek birisi gerekiyor. Yani takım, genel hatları ile iyiydi. Tek sıkıntımız gol atmak, onu da çözersek ligi güzel bir yerde bitiririz diye düşünüyorum.

Oynadığımız futbol, taraftarın maç sonu verdiği tepkiden de anlaşılacağı üzere umut vericiydi. Öte yandan Rixos ve Ceysu tribünlerinin doluluğu çok mutlu etti. Taraftar gruplarının destekleri de müthişti. Özellikle 07 Gençlik’in sayısı ve desteği dikkatimi çekti. Yeni stadyumda artarak devam etmesini diliyorum.

Umuyorum ki önümüzdeki hafta Bursaspor deplasmanından çıkarılacak puan veya puanlar ile çıkışa geçeceğiz. Maçtan önceki tek sıkıntımız Lazarevic’in gereksiz bir sarı kart ile cezalı duruma düşmesi oldu. Ama onun yerini de Serdar ve Emre Akbaba ile dolduracağımızı düşünüyorum.

Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’na veda maçıydı biliyorsunuz. Ben bir an önce hem şekli hem de hatırası kötü olan şu sürgün stadyumundan kurtulduğumuza çok seviniyorum. Şahsen benim aklımda güzel anılardan çok kötü anılar kaldı. İnanıyorum ki yeni mabedimizde en güzel anılarımızı yaşayacağız. Allah bir daha bu taraftara bu stadyum sürgünü çilesini yaşatmasın inşallah.

Saygılarımla…