Siftah

18 Ağustos 2015 10:34

Sezonun ilk maçında, Başakşehir gibi hazır ve güçlü bir takımı yenmek her babayiğidin harcı değil. Nitekim bunu başardık ve sezona deplasmanda 3 puan ile müthiş bir başlangıç yaptık.

Yusuf Şimşek, ideal 11’lerimizden birini sahaya sürdü bana göre. Kadroda bir tane sürpriz vardı, o da Ömer Kandemir idi. Hocanın verdiği şansı değerlendirip etkili bir performans gösterdi o da. Maçın en göze çarpan ismi Eto’o diye düşünülse de bana göre Lazo sahanın en iyisiydi. Gerek ara pasları, gerek dripling ve çalımları ile kesinlikle maçın gözdesiydi.

Takım hakkında söylenecek çok şey yok, takım genel olarak hatasız oynadı. Adeta Avrupa Kupasında maç oynuyormuşuz gibi hissettim bir ara. Eleştirir veya översiniz bilemem ama Eto’o transferinin takıma pozitif etkisi gözlemleniyor. Futbolcuların maç sonu röportajlarından da dinlediğimiz kadarıyla sıfır ego ve takımı gerçekten sahiplenmesi beni mest etti.

Bir teşekkür de yüzlerce kilometre kat edip cefa çeken taraftarlarımıza gelsin. Takımımızı ilk maçında sahipsiz hissettirmedikleri için, takıma desteklerini 90 dakika gösterdikleri için hepsinin yüreğine sağlık diyorum.

Haftaya Gençlerbirliği maçında üzerimize düşen görevi yapıp stattaki yerimizi alalım, şehrimizin özellikle son zamanlardaki en konuşulan markasına destek çıkalım.