Türkiye Futbol Federasyonumsu

5 Ocak 2023 09:28

Semra Kuzucu yazdı…

Spor Toto Süper Lig’de bu hafta Fraport TAV Antalyaspor, evinde Fenerbahçe’yi misafir etti. Arka arkaya alınan mağlubiyetlerle gözlerin üzerinde olduğu kırmızı beyazlı takım bu haftayı sağlam sanılıp çürük çıkan Kadir Sağlam ve VAR hakemleri yüzünden mağlubiyetle kapattı.

Oyun başlangıcında Antalyaspor’un topu ileri sürme çabası Haji Wright’ın golüyle etkili oldu fakat ilk golü attıktan sonra takımın geri çekilmesi oyunun Antalyaspor’un aleyhine dönmesine neden oldu.

2022-2023 sezonunda Fenerbahçe, ilk golü yediği tüm maçları kaybettiği için oyunu kazanmak adına ümit vardı. Fakat ikinci yarı Antalyaspor cephesinden Fenerbahçe’nin oyununun iyi analiz edilememesi 3 puanın kaybedilmesine neden oldu. Antalyaspor 3 puanı kaybetti ama Kadir Sağlam ve VAR hakemleri bu maçta onurlarını kaybettiler.

Kadir Sağlam’ın bu sezonda da Antalyaspor aleyhinde karar verdiği Kasımpaşa maçı sonrasında bir süre maçlarda görev verilmediği hala hafızalarda… Bu maç belki aynısı yaşanmaz ümidi vardı fakat uzatmalarda Fernando’nun belki de yılın golü seçilebilecek kadar şık olan golüne ofsayt verdiği için Antalyaspor sahadan mağlup ayrıldı.

Maç sonrası Nuri Şahin’in hakeme itirazda bulunacak futbolcuları engellemesi iyi niyetli bir çaba olsa dahi Türkiye’de Spor Toto Süper Lig, ağlamayana meme yok sisteminin ayan beyan işlediği bir yer, bkz: Fenerbahçe

Maç öncesi Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, zeminin kötü olduğu ile alakalı açıklamada bulundu. Zeminin kötü olduğu herkes tarafından kabul edilen bir gerçek fakat iki takımda aynı zeminde performans gösterirken maç başlamadan zeminle alakalı olumsuz yorumda bulunmak; olası bir mağlubiyette arkasına sığınılabilecek bir bahane gibi duruyor.

Antalyaspor’da kötü gidişat devam ederken iyi günlerin geleceğine inanmak şuan içinde bulunulan tabloda aşırı Pollyannacılık gibi olacak.

Soyadı gibi “Sağlam” sanılan ama çürük çıkan hakemsi Kadir Sağlam ve VAR hakemleri yüzünden kaybedilen 1 puan için Antalyaspor cephesinde basın açıklaması geç geldi. Türkiye Futbol Federasyonu adı verilen federasyonumsu kurum varolduğu müddetçe sessiz kalınan her dakika için pişman olunmalı. Antalyaspor’un Antalyaspor’dan başka dostu yok. Bağıra bağıra bu takımın hakkı aranmadığı müddetçe ayan beyan takımın hakları gasp edilmeye devam edecek.

Her İstanbul takımı maçında olduğu gibi bu maçta localar ve tribünler rakip takım taraftarlarıyla doluydu. Maç bileti alırken bazı kısıtlamalar konarak biletler satışa çıkarılsa da geriye dönük olarak sezondaki diğer maçlara gelmeyen taraftarlara bilet satışının yapılmaması gerekiyor. Rakip takım taraftarının yeri deplasman tribünüdür; batı alt ya da localar değildir.

Başarısızlıklar ve hakem hataları; Antalyaspor’u kaosa sürüklerken, daha yüksek sesle BAŞKA ANTALYASPOR YOK!