Önümüze Bakalım

1 Aralık 2014 21:17

En çok sığındığımız cümlelerden biridir “her şey üst üste geliyor.” Kim ne derse desin, sen düzeltmek istemedikçe, çabalamadıkça zaten hiçbir şey iyiye gitmez. Hoca mevzusu da diğer durumlar gibi yılan hikâyesine döndü sonunda. Biz taraftarlar şampiyonluğu arzuladıkça sanki birileri takımı geriye götürmeye ant içmiş gibi.

Hocamız Engin Korıkır’ın olaylı gönderimi ardından daha tecrübeli birinin getirileceği sözü verilmişti. İyi niyetli taraftarın bu sözlere inanması ve sakinleşmesini beklemiş olsalar gerek, gelen hocayla taraftarı tamamen karşısına alan Gencer’in neye güvendiğini ben şahsım adına anlamakta zorluk çekiyorum.

Hikmet Karaman’ın gelecek olması söz konusu olduğunda çok sevinenler gördüm. Üstelik pürüzler çıktığında da üzüldüler. Karaman’ın başarısını göz ardı edecek değilim fakat geçmişte bu kulüpten nasıl ayrıldığını bir türlü aklımdan çıkaramıyorum. Taraftara “Siz ilk önce takımınıza sahip çıkın, biz çıkıyoruz.” diyen Başkana, “Sen sahip çıktığın takımın geçmişini biliyor musun?” diye sorarlar.  Takımının başında sahaya çıkmak yerine televizyonda demeç veren, üstelik sırf yönetimle girdiği anlaşmazlık yüzünden “Antalyaspor küme düşer.” açıklamasında bulunan adam, dünyanın en iyi çalıştırıcısı da olsa bana faydalı gelmiyor. Taraftar- Hoca anlaşmasını doruklarda yaşatan Engin Hocadan sonra Hikmet Karaman’a nasıl ısınacaktık? Taraftar nedense her şeyi çabuk unutuyor.

Hâlâ Hasan Akıncıoğlu, Mehmet Özdilek fikirleri duyuyorum. İnanın çocukça bulmaya başladım. Taraftar olarak bir türlü önümüze bakamaz olduk. Şifo’yla yatıp kalkanlar bir zahmet Rizespor’u desteklesin. Artık önümüze bakalım. “Ne oldu”yla bu iş olmuyor, “ne olacak, ne yapabiliriz”i konuşmamız gerek.

Gencer Başkanın bu takımı yönetemediği ortada. Taraftar, futbolcu, hoca, yönetim… Bu döngüden birinin anlaşmazlığı takımı ileri derecede etkiliyor. Taraftar hocayı benimsemezse, yönetime güvenmezse ne olacak diye düşünmeden edemiyorum.

Hakkımızda bundan sonrasının hayırlısı olması dileğiyle… Her şeye rağmen hoş geldin Hami Mandıralı. Dileriz kalıcı olur, iyi işler başarırsın.

Ülkü Deniz Ismık