Teselli İkramiyesi

20 Nisan 2023 12:00

M. Okan Okuş yazdı…

Hafta içi mesaisinde alt sıralardan kurtulmaya çalışan İstanbulspor deplasmanındaydık. Sezon başı futbol dünyasında bu sezona dair tahminler yapılırken İstanbulspor ve Ümraniyespor küme düşmeye aday takımlar içinde hemen herkes tarafından ilk ikiye yazılıyordu. Şahsen sezon başından bu yana Antalyasporumuzun maçı denk gelmezse bu 2 takımın maçlarını takip etmeye çalıştım.

Gabriel Garcia Marquez “Kaybedecek bir şeyi olmayanlardan korkmalısın. Çünkü onlar kazanmak için her şeyi yaparlar” demiş. Bu takımlar da bu duygu ile sezon başından beri futbolu çirkinleştirmeden maçlarına çıktılar. Fatih Tekke’nin gelmesi ile toparlanan rakip, Başakşehir maçından sonra bizim maçı da kazanıp seri yoluna girmek isteyecekti. 6. dakikada yediğimiz golden sonra rakip kalabalık şekilde kendi sahasına çekilip beklemeye başladı. Muhtemelen analiz ekibi rakibin sağ tarafını zayıf olarak gördü ki bütün topları kanatta Doğukan’a atmaya çalıştık. Gelgelelim Doğukan bu kanatta bütün topları kaybetti. İlk yarıda Larsson da sahada yokları oynayınca hücum üretkenliğimiz ortadan kalktı. Fernando klasik sevdiği işi yapınca, beraberliği yakaladık ama kısa süre sonra korner atışında golü yedik. Şahsi düşüncem, Larsson’un ceza alanında köşe vuruşunda hatalı pozisyon alması ile kendi boyuna yakın rakibe karşı yüz yüze durması gerekirken arkasını dönünce rakibe rahat bir kafa vuruşu yaptırdı. Haji’nin klas beraberlik golünden sonra Erdal Rakip’in hatası bizi gene geriye düşürdü. Son 3 maçta hep geri düşsek de maçı bırakmama alışkanlığımız beraberlik golünü getirdi. Klasik deyimle rakibin gördüğün takıma karşı kaybetmemek de önemli idi. Sivasspor maçını da alıp bu sezonu kağıt üstünde bitirebiliriz.

Geçen seneki 16 maç yenilmezlik serisi bizi mutlu etse de bir sonraki sezon için takımda görmek isteyeceğimiz yeteneklerin süre alamamasına neden oldu. Kalan maçlarda Ataberk, Amar, Mustafa Erdilman, Mampassi ve Szabo gibi isimler mümkün olduğunca sahada olmalılar.

Antalyaspor için sezon sonu her açıdan hareketli olacak. Sezon bitsin bakarız anlayışında olmamak lazım. Alttan gelecek olan takımların maddi gücü olduğu biliniyor. Önümüzdeki sezon ipin ucunu baştan tutmayan takımların işi çok zor olacak.

Tüm renktaşlarıma iyi bayramlar dilerim.

YORUMLAR

  1. Mustafa KARA dedi ki:

    Okan Hocam Kaleminize Kuvvet. Bizleri Spor ve Antalya Sporumuz için aydınlattığınız vede haberdar ettiğiniz için teşekkürler.