Tek Gerçek Davi

19 Eylül 2023 10:00

M. Okan Okuş yazdı…

Milli araya girince kendimizi transferde gelecek oyunculara yönlendirdik. Ama aniden düşen bir haber içimizi yaktı. Naldo’nun yavrusu, kayınvalidesi ve kayınpederinin içinde bulunduğu araca sorumsuzca, hız yapılmayacak bir yerde son sürat vuran bir araç sebebiyle 4 yaşında bir yavru 12 gündür yoğun bakımda hayata tutunmaya çalışıyor.

Üç yıl önce takımımıza gelen, 1 yıllığına Arabistan’a gitmiş olsa bile ailesini Antalya’da bırakan Naldo’nun dönüşü taraftar olarak hepimizi mutlu etmişti. İnsanın kaderinde ne yazılı, bilme şansımız yok. Bir aile ülkelerinden binlerce km uzakta her gün içleri yanarak bekliyor. Umarım Davi hayata tutunur ve maç sonrası gene babasına koşar. Yönetimimizin hukuksal olarak bu işin peşini bırakmayacağına inanıyorum.

Antalyaspor bu sezon çok sayıda oyuncu ile yollarını ayırırken yeni isimlerle yola çıktı. Transferin son gününe iki oyuncu alarak noktayı koyduk. Hemen hemen her maç öncesi kadroya son anda katılımlar oldu. Antrenmanda birbirini göremeden sahaya çıktılar. Farklı ülkeden, kültürden ve oyun anlayışından gelen oyuncuların saha içimde uyumlu olmasını beklemek kolay değildir. Ama ilk haftadaki Trabzonspor maçından bu yana her maç takımın ortaya koymaya çalıştığı bir şeyler olduğu belliydi.

Kadıköy deplasmanına çıkarken emin olduğum bir şey varsa sahada ezilmeyecek bir takım olacağı idi. Maçın başından itibaren canlı orta sahası ile ipleri ve oyunu eline alan takımımız maçın başından itibaren oyunu rakip sahaya yıktı. Anadolu’da televizyon başında maçı izleyenler kendi ev eşrafından fazla rakibin yeni kalecisini gördü. 97 dakika boyunca İstanbul’da yatmadan, oyunu çirkinleştirmeden, kıran kırana mücadele içinde kalan oyuncularımızı tebrik ederim.

Saric gibi yıllardır özlemini duyduğumuz agresif, sert ve hızlı çıkan bir oyuncunun Van der Streek ve Buksa ile uyumu, sakatlıktan dönecek Bytyqi ve Holtmann ile birlikte hücum gücümüz çok yıpratıcı hale getirecek. Kolayca gole giden, bol gollü galibiyetler alacağımız haftalar artık geldi.

Saha dışında bazı enteresan şeyler oluyor. Hocadan başkana kadar bir yıpratma operasyonu var. Başkan ve hoca konusundaki düşüncelerimi daha önce yazdım. Münferit, kimseyle bağı ve çıkarı olmayan biri olarak doğru işler yaptığına inandığım herkese elimden geldiğince destek veririm. Bu kulübün bekası benim için her şeyden önemlidir. Bakın Bursaspor gibi şampiyonluk yaşamış bir takım nerede, herkesin gıptayla baktığı Göztepe dahi TFF 1. Lig’den ne zaman döner, Allah bilir. Kulübü sağlam temellere kulübü oturtamazsak; Osmanlıspor, Akhisarspor, Eskişehirspor gibi Avrupa yapmış ama arasak hangi ligde olduğunu bulamayacağımız takımların durumuna düşeriz. Kulübe dair sıkıntınız varsa çıkıp konuşacağınız genel kurul bir ay sonra yapılacak. Siz sorun, muhatapları cevap versin. Bu takım sezonu 5-8 arasında bir yerde bitirecek. Başkanın kulüpteki yeni yapılanması, yaz dönemi transfer yapılan isimlerin yanına sezon sonu eksik yerlere yapılacak nokta isimlerle birlikte hayalini kurduğumuz başarılar çok uzak olmayacak.