Mücadele Puanı Getirdi

4 Aralık 2023 12:00

M. Okan Okuş yazdı…

Son paragrafa yazacağımı başa alırsam, maçın fotoğrafını çekmiş oluruz. Siz ne kadar iyi transfer yaparsanız yapın, ne kadar bu ligde iyi işler yapmaya kalksanız da maalesef her sene kalitesi ve yeteneği daha da geri giden hakem faktörü sayesinde çabalarınızın anlamı kalmıyor. Maçın 19. dakikasında yediğimiz golün VAR’dan döneceğine çok emindim. Amatör kümede belden suyunu aldı diye tarif edilecek şekilde savunmadaki oyuncunun beline dizini geçiren oyuncun başlattığı atağı hem sahadakiler hem VAR başındakiler görmezden geldi. Hakem golü verdikten sonra klasik Türk hakemi modunu açtı. Anlamsızca bize takdir hakları kullanmaya başladı. Sahada gördüklerinizi çalsanız işiniz daha kolay olacak. Ama hep bir ön plana çıkma, maçtan çok hakemin ismi konuşulsun egosu ülkede son sürat futbolu bitiriyor.

Maalesef Antalyaspor 28. yılını yaşadığı Süper Lig’de hala en sahipsiz, en lobisiz takım. Bir çok şehir siyasi ve sportif alandaki imkanlarını sonuna kadar kullanıyor. Saha içinde kayırılma ve hakem kollanması ile maç ve puan kazanalım demiyorum ama sezon sonu geldiğinde aldığınız ekstra 1 ya da 3 puan sizi ligde bırakıyor ya da Avrupa’ya taşıyor. Dışarıda lobisiz iken saha içinde hiç itirazı olmayan, tepki vermekten çekinen oyuncu ve teknik ekip topluluğumuz var. Eğer kulübün fikir sorduğu birileri varsa bu doğru strateji değil.

Maça gelecek olursak yaşadığı büyük acılardan sonra formasını sırtına geçiren Naldo gerçekten iyi bir dönüş yaptı. Bonservisine verilen ücret sezon başı eleştiri konusu olan Erdoğan 4 haftadır vekaleten görev aldığı sol bekte başarılı oyununu harika bir golle süsleyip aldığı her kuruş helal olsun dedirtmeye başladı. Rakip takımlar Erdal ve Saric üzerine baskı ile başlayınca oyun işleyişimizde sıkıntı oluyor. Maç on birleri açıklandığında Streek yerine Holtmann yada Bytyqi ile başlamamızın daha iyi olacağını düşünmüştüm. Atletik ve hızlı bir takım olan ama defansta geri dönüşlerde sıkıntı yaşayan rakibi zorlayabilirdik. Nitekim Van de Streek’e atılan uzun toplara ağır kalınca net pozisyonlar başlamadan bitti.

Jehezkel ve Buksa, standartlarını düşürmeden takıma katkı vermeye devam ediyorlar. Bu akşamki maçta en çok hoşuma giden geriye düşsek de son ana kadar mücadeleyi bırakmamamızdı. Bu sinerji son 10 dakikayı kalecisiz de oynasak puan koparmamızı sağladı. Son dakikalarda yapılan değişiklikler ve bir çok oyuncunun yerinin değişmesi tam olarak satranç hamleleriydi.

Leite gene iyi oynadığı maçta talihsiz bir sakatlık yaşadı. Umarım en kısa zamanda döner. Ataberk de merakla beklenen bir isim olarak bu şansı iyi kullanmalı.

Saha içi böyle ama saha dışı işler iyi gitmiyor. Miras yemek çok tatlıdır. Emeksizi çabasız önünüze konan nimetin keyfini sürersiniz ama hazıra dağ dayanmaz, çabuk biter. Sümen altına attığınız sorunlar yakın zamanda patlayınca balayı biter.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.