Muhteşem Geri Dönüş

25 Ağustos 2015 10:36

Sahamızda oynayacağımız ilk maçın önemi çok büyüktü. Hem şehrin ayaklanması hem de takımın bir hava yakalaması için mutlak galibiyet gerekliydi. Muhteşem bir geri dönüş ile galibiyete ulaştık.

İlk düdükten itibaren maçın mutlak hakimi Antalyaspor’du. Maçın başlarındaki pozisyonlarda bir sonuca ulaşsaydık çok rahat bir galibiyet olacaktı. İlk 11’e bakacak olursak, Saso Fornezzi güven vermeye başladı. Savunma bloğunda Celutska ve Ömer Kandemir’i beğendim. Ancak Lokman için aynı şeyi söyleyemiyorum. Gençlerbirliği’nin ani ataklarında oyunculara yetişemediğini ve kaçırdığını gördük. Stoper mevkiinde Diego’nun bir an önce yer alması gerekiyor bence. Ömer Kandemir gerçekten çok yetenekli bir futbolcu. Geleceğin Gökhan Gönül’ü olmaya aday bana göre. Sağ kanattan etkili bindirmeleri ile gole birçok kez yaklaştık. Kvesic’i ise soğukkanlı ve isabetli pasları ile gözlemledim. Kadir Bekmezci’nin topu ayağında tutması ve pas trafiğini yaratmasıyla takıma olumlu katkı yaptı. Zeki Yıldırım vasat bir oyun sergiledi, sahadaki beğenmediğim iki isimden biri idi. Öteki isim de Emrah Başsan oldu. Lazo ise deyim yerindeyse yine zımba gibiydi. Osman Çelik’i sahada pek göremedim açıkçası. Oyuna sonradan dahil olan Serdar Özkan sahanın yıldızıydı kesinlikle. Transfer edildiğinde yararlı olacağında şüphem vardı ama gerçekten kalitesini gösterdi dün maçta. Emre Akbaba pek etkili olamadı. Eto’o’nun kalitesi zaten tartışılmaz. M’billa kariyerindeki ilk Antalyaspor maçında golle buluştu ve oldukça sevinçli olduğunu gördük ki önceki maçlarda hırsı ve isteği gözlemleniyordu. Takım bu hafta da genel olarak iyi oynadı bence. Yusuf Hocayı hafta içi maç yaptırdı diye eleştirdim ama sıcağa alışmak açısından takıma yararlı olmuş gibi duruyor.

Şehrin bir hava kazandığı aşikar. Tahminimce Passolig sayımız da son galibiyet ile 20.000 üzerine çıkmıştır. Takım elinden geleni yapıyor. Şimdi sıra taraftarda… Forma, kombine, atkıları alarak takımımıza desteğimizi göstermeliyiz. Ayrıca dün tribünler gerçekten efsaneydi, özellikle 1-1’den sonra taraftarın desteği harikaydı. Maç çıkışında insanların kendi arasında şehrin ayağa kalktığını konuşması beni gerçekten çok mutlu etti. Son olarak Fenerbahçe maçını da alırsak bu sene cidden patlama yaşarız taraftar olarak.