Tatsız Tuzsuz Maç

8 Ocak 2024 10:00

İbrahim Yumak yazdı…

29 Aralık sabahı Nuri Şahin’in sürpriz ayrılığı sonrası hepimiz kısa süreli bir şaşkınlık yaşamıştık. Sonra olayı biraz idrak etmeye başladığımda, aslında Nuri Şahin Antalyaspor’dan sadece Borussia Dortmund için ayrılırdı. Nitekim de öyle oldu. Hoca kim olacak, mevcut teknik kadro devam edecek mi söylentileriyle gündem meşgulken yılın son günü Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe adeta yeni yıl müjdesi ve hediyesi olarak Sergen Yalçın ismini kulübün ve kendi sosyal medya hesaplarından duyurmuştu.

2 Ocak günü Antalya’ya gelen Sergen Yalçın kendisini altı aylığına kırmızı beyazlı renklerin hocası yapan imzayı atmıştı. Öncelikle başkan ve yönetimi hızlı bir şekilde hoca konusunu çözmesinden ötürü kutlarım. Hem boştaki en iyi hocalardan hem de uzun zamandır çalışmayıp kendini yeniden ispat etme çabasında olan bir hoca olması nedeniyle Sergen Yalçın hamlesi doğru bir hamle.

Takımla birlikte 3 gün antrenman yapan hoca ilk sınavını evimizde ilçemizin takımına karşı verecekti. Maçtan önce kadrolar açıklandığında Sergen Hoca üçlü orta sahaya dönmüş, stoperde de Naldo ile başlamıştı. Hem taktik hem diziliş değişiklikleriyle oynadığımız maçtan maalesef 1 puanla ayrılmak zorunda kaldık.

Maç ile ilgili Saric’in attığı golde VAR kararı yanlıştı. Özellikle taktik değişikliği ile kenarlardan hızlı hücum ve stoperlerin de öne çıkması ile rakibe çok pozisyon verdik. Neyse ki sakatlıktan dönen Helton iyi günündeydi. İki takım bulduğu fırsatları değerlendirse sonuç farklı olurdu ama tatsız tuzsuz bir maç oldu.

Son olarak hocayı daha ilk maçtan eleştirmek bence yanlış. Hem hocanın hem takımın bir iki maça ihtiyacı var. Birkaç transferle ve Sergen Hoca’nın yeni sistemi ile güzel sonuçlar alacağız.

Sağlıcakla kalın Antalyaspor Ailesi…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.