Hoş Geldin Kaos

16 Ocak 2024 10:00

İbrahim Yumak yazdı…

Süper Lig’in 20. haftasında rakibimiz Karadeniz temsilcisi Trabzonspor’du. Pazar günü güzel bir saatte güzel bir havada stattaki yerimizi aldık. Maç saatinin uygun olmasından ötürü statta hatrı sayılı bir seyirci vardı. 07 Gençlik yine Kuzey Kaleyi doldurmuş, maç boyunca hiç susmadan desteğini vermişti.

Sergen Hoca yavaş yavaş kadroyu ve sistemini oturtmaya başlasa da maçtan önce Ömer’i yedek kulübesinde görünce şaşırmıştım. Ne kadar Bahadır iki maçtır iyi oynasa da bu takımın stoper tandemi Veysel – Ömer ikilisidir.

Maç başlar başlamaz kalemizde gördüğümüz gol bir anda statta şok etkisi yaratmıştı. Daha ne olduğunu anlamayan takımımız golün şokunu üzerinden çabuk atmış, oyunu yavaş yavaş domine etmeye başlamıştı. Sağlı sollu ataklarla Trabzonspor kalesini yoklasak da bir türlü aradığımız golü bulamıyorduk. İlk yarıda rakip oyuncular yer kalkıp oyunun oynanmasına izin verdiği süreçte Antalyaspor hep etkili bir oyun oynamıştı.

İkinci yarının ilk 10 dakikalık bölümünde biraz ortada bir oyun oynansa da Antalyaspor yine oyunu eline almıştı. Dakikalar 68’i gösterdiğinde Jehezkel’in kafa golüyle eşitliği yakalamıştık. Golden sonra rakip biraz daha geriye yaslanmıştı. Özellikle duran toplarda bulduğumuz pozisyonları gole çeviremeyince bir puana razı olmak durumunda kaldık. Oynadığımız oyunun karşılığı 3 puandı. Aslında bu maç için konuşulacak çok şey vardı ama maçtan sonra yaşanan ve ülke gündemini meşgul eden olaydan sonra futbolu unutmak durumunda kaldık.

İsrailli oyuncumuz Jehezkel, attığı golden sonra kameralara gösterdiği gol sevincinden sonra bir anda ülke gündeminde hedef olmuştu. Olaydan saatler sonra da kulüp önce oyuncunun kadro dışı bırakıldığını sonra da sözleşmesinin feshedileceğini açıkladı. Burada oyuncunun yaptığı davranış ne kadar yanlışsa, başkanın ve yönetimin alelacele bir karar alıp oyuncuyu medyanın önüne atması da çok yanlıştı. Kulüp kendi içerisinde olayı konuşup, oyuncuya gerekli cezayı verip olayı kapatabilirdi. Burada başkan ve yönetim çok büyük bir amatörlük örneği sergilemiş oldular.

Yazıyı kaleme aldığım saatlerde Başakşehir de kendi paylaşım yapan oyuncuları hakkında bir açıklama yayınladı. Açıklamada “Kulüp disiplin talimatlarını ihlal eden oyuncu hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştır” yer aldı. Bu açıklama bile iki kulüp arasındaki yönetici farkını ortaya koyuyor. Umarım bu yönetim zafiyetini Antalyaspor kulübü olarak en az ağır hasarla atlatırız.

Son olarak bu olaylardan hep zararlı çıkan, en çok üzülen Büyük Antalyaspor taraftarı oluyor. Ne zaman işler iyi gidiyor desek bir kaos durumu ile karşı karşıya kalıyoruz. Yine de Antalyaspor sevdamızdan asla vazgeçmiyoruz.

Sağlıcakla kalın Antalyaspor Ailesi…

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.