İlk Yarı Değerlendirmesi

6 Ocak 2016 10:25

Ligin başından beri puan hesabı içerisindeyim.İlk yarıda toplanan 21 puan fena sayılmaz.Daha iyi olabilir miydi …

Ligin başından beri puan hesabı içerisindeyim. İlk yarıda toplanan 21 puan fena sayılmaz. Daha iyi olabilir miydi? Bence olurdu ama buna da şükür diyelim. Ama şöyle bir gerçek var ki ligin ikinci yarısında fikstür oldukça zor. 19 puanı toplayıp olabildiğince çabuk önümüzdeki sezonun planını yapmamız gerekli. Ya da Türkiye kupasına yoğunlaşmak…

Transfer sezonunda isimler havada uçuşuyor. Devre arasında yapılan transferlerin ne kadar yararlı olacağı tartışılır. Radikal değişikliklerden kaçınarak 2-3 nokta transferle bu sezonu kapatmamız gerektiğini düşünüyorum. Özellikle bir stoper, iki bek ve bir orta sahayla transferi kapatabiliriz. Gidecek isimlerin içinde en çok Ömer Kandemir’in gönderilmesine karşıyım. Bu kadar iyi driblingleri olan bir isim neden gönderilir anlamıyorum. Eto’o nun bir bildiği vardır diye umuyorum.

Kalede Fornezzi ve Ozan ikilisine güvenim tam. Diego ikinci yarı daha iyi olacak umarım. Celustka benim nazarımda tam bir hayal kırıklığı. Lokman ondan bir tık daha iyi. Sağ bekte Rıdvan iyi niyetli ama oraya transfer şart. Sol bekte Sakıb biraz daha iyi defansif meziyetlere sahip olsa yerini kimseye kaptırmaz ama maalesef ilk yarıda beklenenden çok uzaktaydı performansı. Ön libero da savaşçı karakteriyle Zeki’yi en kötü ilk 18’e banko yazarım. Makoun top tekniğiyle yine ilk 18’de mutlaka olmalı. Kadir çok beğendiğim bir isimdi ama eski gücünden uzak maalesef. Emre Akbaba’dan çok umutluyum ama daha fazla sorumluluk almalı. Chico artık gerçek yerinde oynamalı. Mbilla bu takımda mutlaka kalmalı. Kiralık gönderilme dedikodularına şaşırıyorum. Direkt ayağımıza sıkarız. Kazandırdığı maçlar ortada. Lazareviç bal yapmayan arı. Çok narin ve devamlı sakatlanıyor. Ona güvenerek yola çıkılmaz maalesef. Emrah için diyecek söz yok. Bildiğimiz Emrah işte. Bir var, bir yok. Eto’o’yu Allah başımızdan eksik etmesin.

Hoca konusuna gelince kocaman bir soru işareti. Antrenörlük kariyeri şahane ama birinci adam olunca ne yapabilir merak konusu. Benim şahsen büyük bir beklentim yok. Umarım bizi şaşırtır ve bir Eto’o etkisi yaratır.

Başta da dediğim gibi ligde kalmayı garantileyelim, kupaya asılalım.

Hadi inşallah…