Çok Kötü

5 Aralık 2014 18:52

Giresun  deplasmanı  oldukça önemli bir deplasmandı bizim için. “Üç hafta 9 puan” yazmıştım lakin iki puan bıraktık. Aslına bakarsak bir puanı hak etmedik  bile.

Maçı  izlemeyen  birisi son dakikada yediğimiz  gol için maçın hak edeni  biziz sanabilir. Oysa sahada rezil ötesi bir Antalyaspor  vardı. Oynanan oyun demeyeceğim zira oynanan bir şey yoktu. Ne yaptığımızı, ne yapmak istediğimizi  anlayabilen  var mıydı acaba? Buna oyuncular da dahil. Ben size anlayabildiğimi  anlatayım… Diarra’ya uzun top, uzun boylu rakip defansının hatasını  beklemek. Anlayış buydu sanırım. Peki rakip ne yaptı? Adamlar bir kere çok istedi. Pres, alan daraltma, hızlı hücum, tatlı sert fauller… Allahtan bu maçta takımın en iyileri defans oyuncularından olan Lokman ve Adem’di de sonuca gidemediler.

Aslında maçın son dakikalarında  yazımın taslağını  kafanda oluşturmuştum. “Bu kadar kötü oynayarak Giresun gibi bir deplasmandan galip geliyorsak biz bu ligden çıkarız.” yazacaktım ki futbol tanrıları “dur” dedi bana.

Kriz yönetemiyoruz. Yahu adamlar son saniye Allah ne verdiyse saldıracak belli. Biz alan savunması yapıyoruz. Azıcık  futbol bilen birisi bile o topun kaleden uzak kalması gerektiğini  bilirdi.  Vurun ileriye kardeşim topu, Diarra  alsın köşelere götürsün, eritsin dakikayı.

Emrah, gün geçtikçe dibi görüyorsun. Hami Hocamı Emrah’ı  oyundan aldığı için kutluyorum. Hak etti kendisi.

Berk’in yaşı genç. Lakin inanılmaz bir hata yaptı ve kırmızı kartı resmen zorla hakemin  cebinden aldı. Umarım onun için tecrübe olmuştur.

Bir de bir şeye dikkat ettiniz mi bilmiyorum da Ramazan oyuna sonradan girdi. Uzun zamandır Antalyaspor’da kendisi ama hiç sırıtmadı. Her zaman böyle hazır ol Ramazan.

Grup 1966 olarak maçtan bir gün önce Trabzonspor’un  Metalist Kharkiv maçına konuk olduk. Trabzonspor’u  destekledik, Trabzonspor Başkanı ve halkı bize oldukça ilgi gösterdiler. Bizim çocuğumuz Musa Nizam  ile sarıldık ve hasret giderdik. Kendilerine bize gösterdikleri  yakınlıktan dolayı teşekkür ederiz.

Grup 1966 deplasmanda  yine takımının  yanındaydı. Giresun  polisi “Son bir yıldır  ilk defa deplasman seyircisi geldi.” dedi. Cuma günü olmasına rağmen iyi bir sayı yakaladık diye düşünüyorum.

Bu hafta Alanya maçı var. Bizim için anlamı büyük bir maç. Bir zahmet alın şu maçı da yolumuza bakalım beyler.

İsmail Bulut