Nuri Şahin İle Işıl Işıl

08.11.2021
A+
A-

Ahmet Çolak yazdı…

Haftalar ilerledikçe Süper Lig’de klasmandaki sıralamanın belli olacağı maçlara gelmiş bulunmaktayız. Antalyaspor takımı da yerini belli edeceği maçları kazanarak adeta “Ben ilk 10 içerisinde yer bulacağım” der gibi görüntü çizmeye başladı. Tabii ki bunda teknik adam değişikliğinin de önemli rol oynadığını söyleyebiliriz.

Özellikle bir önceki teknik adamın takımın kaderi ile oynadığını çok daha iyi anlamaya başladık. Pandemi dönemini de arkasına alarak seyircisiz ve tepkisiz maçlarda takımı, kadro yetersizliği dolayısıyla sürekli oyunu kendi alanında kabul eden ve neredeyse hücumu hiç düşünmeyen takım izletmişti. Ne zaman seyirci maçlara geldiği dönemde kendisine yapılan ferdi olan tepkide bile el kol hareketleri yapan Kazım Ersun Yanal, düşünün ki on binlerce dolu tribünün tepkisine karşı ne yapardı niye düşünmeden edemiyorum. Bir de işin takımı hazırlama kısmı çok su götürür. Bu takımın sezon başı iyi çalışmadığı son maçta daha net görüldü. Özellikle 70. dakikadan sonra takımın hemen hemen bütün çoğunluğunda yorulma ve adale sakatlığı sorunu yaşandı. Tabii ki bunda yeni hocalarla birlikte yapılan idman temposunun da etkili olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen yüzde on beş fazla yükleme ile sezon başı çalıştırılmayan takım bu hallere gelmiştir. Milli maç arası hem temponun belli bir düzeye oturması hem de sakatların dönüşü için bulunmaz bir fırsat olacaktır.

Yeni teknik sorumlumuz Nuri Şahin’in gerçekten takıma dokunuşlarının üst düzeyde olduğunu görmek bütün renktaşlarımızı fazlası ile mutlu etmiştir. Kenarda sürekli ayakta olup saha içerisindeki oyuncuları yönlendirmesi ve yanına çağırdığı arkadaşlarının onu can kulağı ile dinleyip direktiflerini eksiksiz uyguladığını görmek ayrıca mutluluk vericiydi. Futbolu çok iyi bilen, üst düzey takımlarda oynayan ve üst düzey hocalarla çalışan, ego sorunu olmayan Nuri Şahin’e bütün camia, beş yıllık görev süresince desteğini sürekli olarak vermelidir. Sabırla bekleyip başarının Nuri ile geleceğini unutmamak gerekir. Yıllarca dört büyük diye tabir edilen takımlarda oynamış veya onlara yakın olmuş ayrıca İstanbul medyasının pohpohlaması ve referansı ile bir yerlere gelmiş hocalara süre vermektense Nuri ile sonuna kadar gitmek şu anki yönetim ve gelecek yönetim için mutlaka ilk şart olmalıdır.

Altay maçında uzun bir süredir özlediğimiz Antalyaspor’u izlemek çok güzeldi. Özellikle 70.dakikaya kadar futbolun bütün doğrularını yaptılar. Oyunun mutlak hakimi olan Antalyaspor; topla oynama yüzdesi, rakip ceza sahası içinde topla buluşma, pas-isabet oranı, şut ve rakip kalecinin kurtardığı gol pozisyonları ile adeta maçı sürklase etti. Maçı çok daha erken kopartacak pozisyonları bulmamıza rağmen kaliteli golcü eksikliği ve rakip kalecinin gününde olması, farkla kazanacağımız maçın tek golle bitmesine neden oldu. Tabii ki zamanla daha iyi yerlere geleceğin sinyallerini iki haftadır vermekteler. Bütün oyuncular görevlerini istinasız yerine getirmektedirler. Son haftaların başarılı oyuncuları olan Doğukan ve Fredy’nin yanına bu hafta özellikle Bahadır, Veysel ve Bünyamin’i de ekleyebiliriz. Tabii ki her hafta bu isimlere yeni oyuncular ekleyerek devam edelim isteriz.

Nuri Şahin ve ekibinin zamanla bu takımı ve oyuncuları çok iyi yerlere getireceğine yürekten inananlardanım.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
6 Aralık 2021
2 Kasım 2021
25 Ekim 2021
18 Ekim 2021
27 Eylül 2021
22 Eylül 2021