Kayıp Puan

29 Kasım 2023 09:30

Ahmet Çolak yazdı…

Antalyaspor takımının uzun süredir yaşadığı milli maç arası sendromu, Çaykur Rizespor müsabakasında tekrar gündeme geldi. Takım olarak son 3 haftayı galibiyet ile tamamlamış ve momentumu yakalamışken gelen bu ara gerçekten teknik ekibin ve oyuncu grubunun motivasyonunu düşürmüş oldu.

Son oynanan Ankaragücü müsabakasında alınan 3 puan ve ortaya koyulan mücadele, kaliteli oyun anlayışı sıradaki iç saha maçındaki Rizespor karşılaşmasında galibiyete yakın taraf olarak Antalyaspor’u öne çıkartıyordu. Kadro kalitesi, oyuncu grubu ve ev sahibi olma avantajını maalesef bu maçta hanemize puanlar olarak yazdıramadık.

Rakip takımın teknik ekibi Antalyaspor’u çok iyi analiz etmiş. Sahada alan daraltarak birinci ve ikinci bölgeyi kalabalık oyuncu grubu ile kapatarak, fizik gücü yüksek defans oyuncuları ile temaslı oyunu tercih ettiler ve ilk 45 dakikalık süreyi istedikleri gibi bitirdiler. İki takım da 3. bölgede çok yaratıcı olmayınca kısır skor ortaya çıktı. Antalyaspor golcüsü Adam Buksa’nın çapraz pozisyonda aynı bölgeden kaleyi yokladığı anlarda kaleci Gökhan Akkan çok iyi reaksiyon ile gole izin vermedi, yine duran topta Veysel Sarı’nın net ve boş pozisyonda kafa vuruşu kaleyi bulmadı. Buna karşılık rakip takım Antalyaspor’un geri pas ve yan pas fantezisi yüzünden yaptığı hatadan bulduğu iki pozisyonda golü bulamayınca devre golsüz tamamlandı.

İkinci yarıya biraz daha pas opsiyonlarını doğru kullanan ve rakibinin üzerine giden Antalyaspor daha çok 3. bölgede görünse de net pozisyonları 80. dakikadan sonra bulduğu ve son vuruşlarda başarılı olamadığı 4. net gol girişiminde rakip kalecinin de üzerine gelen toplarda başarılı olunca maçın başlama skoruna razı olup iki takımın da birer puanı hanelerine yazdırmış oldu.

Rizespor takımı için deplasmanda alınan 1 puan altın değerinde iken, son haftaların başarılı takımı Antalyaspor için kayıp 2 puan olmuştur. Özellikle sıralamada Antalyaspor’un direkt rakibi konumundaki bu tür takımlarda ve kendi evinde oynadığı maçlarda 3 puanı hanesine yazdırması gerekiyordu.

Haftanın açılış maçında cuma günü deplasmanda Atakaş Hatayspor’a konuk olacak takımımız buradan alacağı 3 puan ile iç sahadaki kayıp 2 puanın telafi etmek adına müsabakaya çıkacaktır. Buradan alınacak 3 puan sıralamada takımı üst bölgede tutarak hem camianın hem de taraftarın beklentisini karşılayacaktır.

ETİKETLER: ,