SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Şampiyonluk Kapıda

Süper Lig parolasıyla çıktığımız bu yolda son dönemece geldik. Birbirinden zorlu geçen maçların ardından nihayet finale ismimizi yazdırmayı başardık. Başardık ama öldük öldük dirildik… İlk maçı 3-0 gibi net bir skorla almamıza rağmen Adana’da bir türlü üstünlük kuramadık. Hakem son düdüğünü çaldığında rahat bir nefesi anca alabildik. Geçen hafta şampiyon takımın sevincine ortak olan Antalya […]

03 Haziran 2015 - 8:04 'de eklendi.
Şampiyonluk Kapıda

Süper Lig parolasıyla çıktığımız bu yolda son dönemece geldik. Birbirinden zorlu geçen maçların ardından nihayet finale ismimizi yazdırmayı başardık. Başardık ama öldük öldük dirildik… İlk maçı 3-0 gibi net bir skorla almamıza rağmen Adana’da bir türlü üstünlük kuramadık. Hakem son düdüğünü çaldığında rahat bir nefesi anca alabildik.

Geçen hafta şampiyon takımın sevincine ortak olan Antalya sokakları, şimdi kendi memleketinin renklerine boyandı.  Atkılar açıldı, hep bir ağızdan marşlar söylendi. Işıklar Caddesi şampiyonluk meşaleleriyle aydınlandı. Ne bir taşkınlık vardı ne de bir polis müdahalesi… Her şey Antalyaspor taraftarına yakışacak şekildeydi. Bestede denildiği gibi “Kırmızı beyaza boyanacak bu şehirde tüm sokaklar” kırmızı beyaza boyandı Antalya sokakları…

Böyle bir coşku ne görüldü ne de duyuldu. Şehrine sahip çıkan bu çocuklar şampiyonluğa inandı. 5 Haziran’da İstanbul Boğazı’na bayrağı asmak için kolları sıvadı.

Sahada futbolcular, tribünde taraftarlar savaşırken siyasilerin de meydanlarda Antalyaspor için savaşması ayrıca gurur verici. Adana Demirspor maçı için Aydın Kanza parkına dev ekran kuran Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a, final için Cumhuriyet Meydanı’na dev ekran kuracak olan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e, Final günü mesaisinden fedakarlık edip İstanbul’da olacak olan Ramazan Özen’e, Cumhuriyet Meydanı’nda bizimle olacak olan Kemal Kara’ya ve sosyal medyadan desteğini esirgemeyen Ahmet Yaşar’a ayrıca teşekkür ederim.

Şimdi tek isteğimiz, tek dileğimiz Süper Lig. Bizler inandık, futbolcularımız inandı.

Hadi çocuklar, son bir gayret daha! Şampiyonluk kapıda…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER