SadeceAntalyaspor.com
Evren İlkdoğan

Hedef Süper Lig

Sevgili Antalyasporlular, Öyle ya da böyle Ptt 1.ligde normal sezonu bitirdik. Sene başında ilk ikiye ezbere koyduğumuz Antalyaspor, bu işlerin kâğıt üstünde değil, yüreğini sahada koyarak gerçekleşeceğini bizlere acı şekilde gösterdi ve sezonu 5.ci sırada bitirdi. Önümüzde iki ayaklı bir Play-Off yarı final mücadelesi var. Geçen haftaki yazıda belirttiğim gibi hem kadro kalitesi hem de […]

26 Mayıs 2015 - 9:46 'de eklendi.
Hedef Süper Lig

Sevgili Antalyasporlular,

Öyle ya da böyle Ptt 1.ligde normal sezonu bitirdik. Sene başında ilk ikiye ezbere koyduğumuz Antalyaspor, bu işlerin kâğıt üstünde değil, yüreğini sahada koyarak gerçekleşeceğini bizlere acı şekilde gösterdi ve sezonu 5.ci sırada bitirdi.
Önümüzde iki ayaklı bir Play-Off yarı final mücadelesi var. Geçen haftaki yazıda belirttiğim gibi hem kadro kalitesi hem de mevcut moral motivasyon açısından bize en uygun rakibin Adana Demirspor olduğunu söylemiştim. Bu haftaki sonuçlarla rakibimiz gönlümden geçtiği gibi Adana Demirspor oldu.
Rakibimizi kısaca inceleyecek olursak, kalede ve defans hattında bizim gibi ciddi problemleri olan, ileri uçtaki Beykan Şimşek, Artun ve Özgürcan’ın ekstra performanslarıyla ligi 4.cü bitiren bir ekip görüyoruz. Özellikle kiralık futbolcularının çokluğu göze çarpan en büyük eksilerinden biri. Bu rakibimizin motivasyonunu olumsuz şekilde etkileyecektir. İlk maçın içeride veya dışarıda olmasının herhangi bir fark yarattığını düşünmüyorum. İçeride başlayacak olmamız, önceliğimizin gol yememek üzerine kurulu bir anlayışla sahaya çıkmamız gerektiğinin bence en önemli sebebi.
0-0’lık bir skorla bile deplasmana gitmemizin 2-1’lik galibiyetten daha değerli olduğunu düşünüyorum. Umarım 90 dakika boyunca Yusuf Şimşek’in Antalyaspor’a oynatmaya çalıştığı defansif anlayışı önde tutan, sıkıcı taktiği izleriz. Play-off maçlarında bu taktiğin bizim en büyük artımız olacağını düşünüyorum. Bu 90 dakikaya bir de gol sıkıştırabilirsek eğer deplasmana çok rahat şekilde gideceğimizi ve orada gol veya goller bulacağımızı düşünüyorum. Burada iş öncelikle defansa, sonrasında ise haftalardır sahada varlığı yokluğu belli olmayan Diarra’ya düşüyor. Umarım Diarra artık işini daha da ciddiye alır ve alışık olduğumuz oyununu sahaya yansıtır. Bu sene Antalyaspor’un en önemli senesi olduğu hepimiz tarafından bilinen bir gerçek. Süper Ligden elde edilecek gelirlerle oyunculara olan borçlarımızı ödeyip olası bir Orduspor vakası yaşamamak için mutlaka bir üst lige çıkmak zorundayız. Aksini düşünmek bile istemiyorum. Savaş baltalarımızı bir haftalığına toprağa gömüyoruz ve kayıtsız şartsız takımımızı destekliyoruz.
Sonrası mı? Sonrası hesap sorma vakti…
Sevgiyle kalın.
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER