SadeceAntalyaspor.com
Konuk Yazar

Böyle Devam

Bu haftayı da galibiyetle kapattık.  Maçın son dakikasında gol yedik lakin maçın hâkimi bizdik sonuçta. Oyunun kontrolü maçın büyük bölümünde bizdeydi.  Topla  daha çok oynayan,  gerektiğinde savunmada alan daraltan,  gerektiğinde ofansta boş koşu yaparak alan boşaltan bir takım vardı sahada.  Kazanmak adına çağdaş futbolun gereklerini yerine getirdiğiniz takdirde kazanıyorsunuz. Tabii ki eksiklerimiz var. Mesela oyunda bazen tempomuz düşüyor ve rakip kim […]

07 Kasım 2014 - 18:24 'de eklendi.
Böyle Devam

Bu haftayı da galibiyetle kapattık.  Maçın son dakikasında gol yedik lakin maçın hâkimi bizdik sonuçta. Oyunun kontrolü maçın büyük bölümünde bizdeydi.  Topla  daha çok oynayan,  gerektiğinde savunmada alan daraltan,  gerektiğinde ofansta boş koşu yaparak alan boşaltan bir takım vardı sahada.  Kazanmak adına çağdaş futbolun gereklerini yerine getirdiğiniz takdirde kazanıyorsunuz.

Tabii ki eksiklerimiz var. Mesela oyunda bazen tempomuz düşüyor ve rakip kim olursa olsun temposu düşen takıma karşı yüklenir.  Sanki böyle anlarda biraz soğukkanlılığımızı koruyamıyoruz ve bocalıyoruz gibi. Futbolda aktif dinlenme gibi bir tabir var elbette.  Ama bunu yaparken oluşan bu panik havasını da aşmamız gerekli.  Engin Hocamız buna da zamanla bir çare üretecektir.

Engin Hoca demişken,  bazı internet sitesi yorumcuları acımasızca kendisini eleştiriyor son haftalarda.  Ne istiyorsunuz beyler sorması ayıptır?  Ters giden ne var da hocaya yükleniyorsunuz? Başka bir deyişle sorun ne veya sorununuz ne? Enteresan şeyler bunlar. Bu taraftar şu şartlar altında değil size kimseye yedirmez Engin Hocayı. Taraftarı arkasına alan bir hoca var karşınızda, hatırlatalım dedim.

Grup 1966 olarak maça bir haftadır çok konsantre olduk. Stattaki hazırlıklar iki gün öncesinden başladı. Maçın öneminin farkındaydık.  Hoş Antalyaspor’un tüm maçları bizim için önemli.  Sayıca da geçerli bir sayı olarak tribünde desteğimizi verdik.  Biz tribünde, takım sahada iyi olunca da galibiyet geldi.

Altınordu deplasmanımız oldukça önemli.  Rakip haftayı deplasmanda galibiyet ile kapattı ve bunun gerisini isteyecektir.  Ama ben Antalyaspor’umuzun buna izin vermeyip liderliği bu hafta geri alacağını düşünüyorum.

Bu arada Grup 1966 olarak hafta arası takıma, daha doğrusu camiamıza bir yemek verdik.  Katılım sayısı oldukça fazlaydı.  Diğer taraftar gruplarına da katıldıkları için teşekkür ederiz.

Engin Hocamız yemekte bir cümle kurdu: “Biz hakem hatası ile maç kazanmadık, Allah da kazanmayı nasip etmesin.” İşte Antalyaspor’a yakışan hoca budur. Hani eleştiri yapan yazar dostlara sevgilerle.

İsmail Bulut

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.BENZER HABERLER