Biz Geldik Süper Lig

28.07.2015
A+
A-
Bir sezon ara vererek geri döndük ait olduğumuz yere. Geçmişe dair yazmak istemiyorum şahsen. Önümüze bakmalıyız artık.

Geleceğimiz açısından konuşmak gerekirse, gerçekten umutluyum ben. Yeni stadyum, yeni tesisler vs. Bunlar gerçekten oldukça olumlu gelişmeler. Tabii ki bu yeni tesisler yapılmasına yapılıyor da orayı dolduracak oyuncular bulunmalı. Bunun için de çok iyi bir Scout ekibi kurulmalı. Hatta şimdiden bu ekibin kurulması gerekiyor. Gerçekten bu işi bilen, bu işi bilmek ile kalmayıp çok iyi istatistik tutan ve kullanan kişiler gerekiyor bize.

Gelelim önümüzdeki sezon için kurulan takıma… Yola Yusuf Hoca ile devam ediyoruz şimdilik. Umarım kendisine güvenenlerin yüzünü yere eğmez. Bu yazıyı yazdığım ana kadar oynadığımız üç hazırlık maçını da izlemiş birisi olarak şunu gördüm, takıma kondüsyon bakımından güzel yükleme yapılmış durumda. Ama Yusuf Hoca özellikle Afyon turnuvasında enteresan şeyler yapmaya çalıştı. Oyuncuların mevkileri ile çok oynuyor. Tamam Erman Galatasaray’da sol bek olarak denendi lakin bir oyuncudan en fazla nerede verim alıyorsanız orada oynatırsınız. Erman futbolculuk zamanının en verimli günlerini Sivassspor döneminde yaşadı ve o takımda forvet arkası oynuyordu. Ömer sağbek oyuncusu, Ömer’i sağ açık oynatmaya çalıştı. Hazırlık maçları, adı üzerinde, hazırlık maksatlıdır. Ama oyuncuların yerini değiştirmeden, hele ki yeni bir takımsanız oyuncuların sezon boyunca oynayacakları mevkilerde, birbirlerine alışması açısından çok önemlidir bu hazırlık maçları. Uyum sorununu ortadan kaldırmaya birebirdir.

Ben geçen sezon 11 oynayan takımdan bu sezon üç kişinin bile 11 başlayamayacağını düşünüyorum şahsen. İzlediğimiz hazırlık maçlarında kesinlikle kaleci transferi yapmamız gerektiği görüldü. Fornezzi halen gelene geçene bakmaya devam ediyor. Forver arkası oyuncu transferi ve kesinlikle bir defans göbeği almamız gerekiyor. Yani gerçekten 11 oynayacak 4-5 oyuncuya daha ihtiyaç var. Eto’o ve gelmeyen Ronaldinho transferlerine o kadar odaklanıldı ki eksik bölgelerimize halen transfer yapamadık. Alınan oyuncular bence çok yetersiz. Bu oyuncuların üzerine direkt 11 başlayabilecek kapasitede 4-5 oyuncu daha alırsak hem rekabet oluşur hem de takıma katkıları çok daha fazla olur.

Şu an için tam bir kapalı kutu takımımız. Biz taraftarlara düşen her zaman olduğu gibi takımımızı sonuna kadar desteklemek sonuçta. Yeni stadyum ile birlikte gelen Süper Lig, şehirde biraz kıpırdanma yarattı. Umarım tribün gücüne yansır bir kıpırdanma olur bu.

REKLAM ALANI
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
16 Eylül 2019
2 Eylül 2019
27 Ağustos 2019
20 Ağustos 2019
24 Temmuz 2019
28 Mayıs 2019
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.