N’olmuş Beş Yediysek, Şehrimize İhanet Etmedik

28 Ekim 2015 09:42

Rize ve Sivas maçında olduğu gibi Beşiktaş maçı da bir kez daha gösterdi ki Antalyaspor’un işler kötü gittiğinde uygulayacağı bir ‘B’ planı yok. Yılda 3 milyon Euro veriyoruz diye kurtarıcılık rolü Samuel Eto’o’ya yüklenmiş. Eto’o gol atacak, hatta rakipten daha fazla gol atacak ki kazanacağız. Böyle bir şey yok. Tek başına Eto’o ne yapsın…

Allah aşkına söyleyin, geride kalan 9 haftada hücum hattı Eto’o’yu kaç kez pozisyona soktu? Kaç kez Eto’o kaleci ile karşı karşıya bırakıldı? Kaç kez derin pas atılıp Eto’o’nun rahatça gol atması sağlandı? Bu iş böyle gitmez. Bu işe çözüm bulacak olanlar lütfen görevlerinin gereğini yerine getirsin. Günler çabuk gelir geçer, yarın geç olabilir.

Beşiktaş maçına dönecek olursak… İlker Meral’den başlayalım. Bariz penaltıyı vermedi. Öncesinde Eto’o’nun şortunun çıkarma derecesinde çekilmesine seyirci kaldı. Kaldı ki Eto’o’ya faul yapan oyuncunun sarı kartı vardı. Bu hareket de skortmenlik dışı faul olduğuna göre ikinci sarı ve kırmızı karttı. Sonuç itibariyle Fenerbahçe maçında olduğu gibi yine bir İstanbul takımı olan Beşiktaş’a da hakemin maç ortadayken oyuna etki etmesiyle yenildik.

Emrah Başsan her zamanki gibiydi. Oyuna katkı sağlayamadı. Makun, çok kötü oynadı ve çok pas hatası yaptı. Bunun neticesinde ikinci yarı oynamadı. Ömer, iyi niyetine rağmen etkili olamadı. Bence büyük maçlarda yerini Celutska’ya bırakmalı. Embali, 5 gol yemesine rağmen önemli kurtarışlar yaptı. Kadir’i bu maçta aradık.

MHK’ye de değinmek istiyorum. Hakemlik kelimesi hakimlikten geliyorsa -ki öyle- hakemler adil olmalı. İnsandır hata yapar dönemi bitti. Profesyonel yaşamda hatalara yer yok. Haftalardır maç yönetmemiş birisini bu maça atıyorsunuz. Oturup kendinizi sorgulayın. Bu hakem hataları neden iki Anadolu takımı maç yaparken olmuyor da hep İstanbul takımlarının maçlarında oluyor, anlayamıyorum.

Yazımın sonunda Gültekin Gencer’e de seslenmek istiyorum. Bize yıldız topçu lazım değil. Bize maç kazandıracak oyuncu lazım. Başkanlığının ilk yılında Baros’u aldın. Ona top taşıyacak adam olmayınca hiçbir şey yapamadı. Şimdi Eto’o’da aynı durum söz konusu. Yıldız transfer mevzusunu bir tarafa bırakalım. Orta sahaya adam gibi takviye yapalım.

Sonuç itibariyle ne olmuş beş gol yediysek… Şehrimize ihanet etmedik. Bu bize yeter.