Şaka Mı

1 Aralık 2015 09:07

Sahaya çıkacak olan kadro açıklandığında inanamadım. İlk başta sosyal medya hesabımdan gördüm kadroyu. İnanmadım, başka iki üç  sosyal medya hesabına daha bakınca durumun vahametini gördüm ne yazık ki.

Birileri bizimle dalga geçiyor sanırım. Artık bunu ciddi ciddi düşünüyorum ben. Sahaya üç tane golcü oyuncu ile çıktık. Ama nasıl bir diziliş? Eto’o gibi Avrupa’nın en formda olan golcüsü forvet arkası ortada, Diarra sağ kanatta, MBilla en uçta. Yedek kulübesine bakan oldu mu hiç? Yedekte golcümüz yoktu, şaka gibi. Yani bu şaka olsun istiyorum. Yok şaka değilse durum çok kötü. Dünyada eşi benzeri görülmemiş bir olaydır yedek kulübesinde golcü oyuncunuzun olmaması.

Kvesic sanırım adam öldürdü. Yani Sakıb bizi kanser etmeye devam ediyor ama oynadığı maçlarda çatır çatır oynayan Kvesic meydanda yok. Ön liberoda Chico neden oynatılmıyor anlam veremiyorum ben.

Eto’o forvet arkası oynayınca elimizdeki en sağlam golcüden de olduk. Bu zaten Osmanlıspor’un ekmeğine yağ sürdü. Aslında maça çok istekli başladık. Ama maçlara sadece kendi açımızdan hazırlanıyoruz. Rakibi analiz hiç yok. Ben eminim rakip oyuncular için, taktikleri nedir gibi sorular için, kriz yönetimi için hiçbir çalışma yapılmıyor Antalyaspor’da. Sadece kendimiz hazırlanıyoruz maçlara. Eğer böyle bir çalışma yapılmış olsaydı rakip takımın en iyi oyuncusu Ndiaye için önlem alınırdı. Aynı şeyleri her maç yaşıyoruz. Aklıma ilk gelen mesela Akhisar maçında Rodallega isimli oyuncu… Darmadağın etmişti defansımızı hatırlarsanız. Yani rakip analizi gibi bir durum yok bizim takımımızda. Allah’a emanet maçlara çıkıyoruz.

Kaç hafta oldu halen takımımız acaba sahaya nasıl bir kadroyla çıkacak derdindeyiz. Bilemiyoruz yani nelerle karşılaşacağımızı. Bu büyük bir tutarsızlıktır. Buna derhal müdahale edilmelidir. Kaybedilen her galibiyet, her puan, bizim için giden para demektir. Bu yüzden hemen, çok vakit kaybetmeden bazı şeyler yapılmalıdır, yanlışlardan dönülmelidir.

Artık maçlarımızı hangi statta oynayacağımız üzerine bahis açmaya başlayacak duruma geldik. Sahaya sürülen kadroyu ne kadar merak ediyorsak, maçımızı o hafta hangi stadyumda oynayacağımızı da bir o kadar merak ediyoruz. Hal böyle olunca da stadyumda o kadar az kişi maçı izledi. Ama taraftarımız ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Az ama öz desteklediler her zamanki gibi. Keşke şu maçı alsaydık da Konya deplasmanına bir çıkarma yapsaydık diyorum ama Antalyasporluluk her zaman “keşke” demek değil midir zaten…