Rezalet

28 Ekim 2015 09:45

Her zaman dediğim bir şey var, bu şehrin havasından mı suyundan mı oluyor bilmiyorum ama Antalya’da oynanacak bir maça bu kadar hazırlık yapılıyorsa, o maçı kazanmayı inanılmaz istiyorsak, şehir tek vücut olmuşsak maçın sonucu her zaman hüsran oldu bizim için. Tarihimize bakın, ne demek istediğimi anlayacaksınız. Maç öncesi tek korkum bu yöndeydi ve maalesef inanılmaz bir yıkım daha yaşadık.

Takımımız berbat ötesiydi. Tek tek oyuncuları yazmayacağım ama Eto’o dışında gerçekten elle tutulur iş yapmaya çalışan yoktu. M’Bolhi ilaç dedik ama bana göre bu maçta sanki Beşiktaş’a ilaç oldu. Tek maçlık değerlendiremem tabii ki. Kalitesi tartışılmaz sonuçta.

Şu maçı alsak, her şeyi geçtim berabere bile kalsak çok iyi olacaktı. Şimdi Lig Tv koşu mesafelerini gösteriyor. En fazla koşan beş oyuncudan üç tanesi bizim takımdan. Ama takım halindeki toplama baktığımızda Beşiktaş bizden dört beş kilometre fazla koşmuş. Yani takım halinde koşmamışız. Bazı oyuncularımız koşmuş. Bu da bizdeki mental eksiklik olarak göze çarpıyor.

Beşiktaş tehlikeli takım. Beşiktaş genç, hırslı ve istekli takım. Maçın son dakikasında yedi kişi bizim oyuncumuza alan daraltarak deli gibi pres yapıyordu. Bunu bizim yapmamız gerekiyordu. Bu tarz takımlara karşı en ileri uçtaki oyuncumuz ile kaleci hariç en gerideki oyuncumuz arasındaki mesafeyi minimum metreye indirmemiz gerekip oyunu kilitlememiz gerekiyor. Ama takım olarak aynı Rize deplasmanı gibi kilitlendik kaldık. 0-1 ile 1-5 arasında fark yok diyorum ama açılışta bu olmamalıydı.

Eminim oyuncularımız da çok üzgünler. Ah vah etmenin gereği yok. Önümüze bakmalıyız. Geriye takılıp kalmak travma yaratır ki tehlikelidir bu. Hemen çıkmalıyız bu maçın psikolojisinden.

Gelelim tribünlere… Tek kelime ile mükemmeldik. Kale arkaları, koreografiler, emek verilmiş işler bunlar hep. Yıllar sonra binlerce kişi ile kale arkalarındaydı gruplarımız. İlk maçın heyecanı vardı biraz, düştü tribünler ama dosta düşmana mesaj verildi: Geri döndük!

Maraton tribün mükemmeldi. Çıkan ses resmen yeri göğü inletti. Stadın en kötü yanı bizim için deplasman tribününün yeri. Tam köşede kaldığı için deplasman seyircisinin sesi iyi çıkıyor. Ama ileride daha organize olup onların da sesini bastıracak potansiyelimiz olduğunu ilk maçta herkes gördü.

Dediğim gibi hemen bu maçın travmasını atlatıp Akhisar maçını düşünmemiz gerekiyor. Defansımızın acilen toparlanması gerekli. Hücum hattımız harika ama defansımız belki de disiplinden kopunca ligin açık ara en kötüsü diyebilirim.