Maçın Kazananı Belli

28 Ekim 2015 09:41

Cehennem buz tutana kadar Antalyaspor! Hatta buz tutsa bile devam. Karda, kışta, kıyamette de takım tutmasını iyi biliriz, elhamdülillah!

Efendim yeni stadımız hayırlı uğurlu oldu mu dersiniz? Bence olmadı, kesinlikle olmadı. Bu taraftara o skor yakışmadı! Ben böyle bir şey görmedim arkadaş! Korkak bir Antalyaspor futbolcusuna tahammülüm yok! İnsan azıcık oynar, bir sağa bir sola bakmaz öyle aval aval!

Açılış maçımız… Söylenecek şey çok. Tüm Antalya orada, içimizdeki İrlandalılar hariç tabii! Gel gelelim takım berbat. O nasıl bir futboldur? Hocamız zaten maçı yukarıdan seyretti, sağı solu tekmeledi, sigarasını yaktı. Yüce rabbim o görüntüyü unutmak istiyorum, zira Antalyaspor camiasına hiç yakışmayan hareketler.

Yine Hocamız hezimete uğrayacak bir takımı öne sürdü sağ olsun. Zeki, Sakıb… Hata olduklarını anlatmak için ne yapmak gerekir acaba? Tam iyi bir takım olmaya başladık derken yanlış futbolcu seçimleri ile hezimete uğramaya devam ediyoruz. İnanılır gibi değil! Bu hoca olmuyor arkadaşım, değişmesi gerekiyor, yoksa bu böyle gider Antalyaspor için.

Hadi hocayla olmuyor, hatalar belli. Futbolculara ne demeli? Eto’o oyun kurcak da takımı sahiplenecek de oyun kazanacağız. Ölme eşeğim ölme demiş atalarımız! Eto’o’nun yükünü kim hafifletecek bu durumda? Adam dünya çapında üne sahip ama ego olaylarını aşmış, görmüş geçirmiş anlaşılan o ki. Ya bizimkiler? Emrah’ı, Zeki’si, Lokman’ı… Hepsi mühlis kibarı mübareklerin! Aman bir ruh sahibi olursunuz şu takımda! Ahh o Lokman! Ayağındaki topu sürecek de gol atacak. Ahh ahh! Kendi eliyle mahvetti her şeyi! Niye varsın o zaman sen? Süper Ligde oynuyorsun değil mi? Kalecimize herhangi bir şey söylenmez, elinden geleni yaptı ama takım da defasın olmayınca goller yeniyor bir güzel! M’Bolhi, Eto’o, Ghulerma, Mbilla yaptığımız iyi transferler. Meyvesini alacağımıza inanıyorum.

Tabii oyun kurgusu önemli bu durumda. Bu takıma iyi bir sağ bek ve orta saha oyuncuları lazım. Yarı dönem transferlerinde inşallah bunlara dikkat edilir. Bu takıma beş numara küçük gelen futbolcuların bir an önce gönderilmesi gerekir. Süper Ligdeki bir takım nasıl olmalı ise ona göre seçimler yapılmalıdır.

Takım kaybetti evet, zaten o ruhsuzlukla olacağı buydu, Eto’o hariç. Bu maçın kazananı belli, o da ”taraftarın” ta kendisi! Orada değildim ama televizyonun karşısından o atmosferi hissettim. İnanılmaz bir taraftar!  Her yer kırmızı beyaz, Antalyasporlu dolu… Açılan pankartlar, resmen bir şehrin dirildiğinin resmiydi. Tebrikler! Bir avuç Beşiktaşlıya pabuç bırakmayan memleketimi seveyim. Taraftar namına harika bir maç izledim, emekleri geçen herkesi tebrik ediyorum. Böylelikle taraftarın isteyince daha güzel işlere imza atacağını da tüm Türkiye görmüş oldu. Açılış maçının kazananı ”gerçek” Antalyasporlulardır.

Güzel günler yakın, meşaleleri yakın! Son olarak söylemek istediğim bir şey daha var. Beşiktaş’a hiç değinmeyeceğim, futboluna vs. Ama açılmış olan pankartı takdir etmeden geçemeyeceğim. ”Kadına Şiddete Hayır”. Dünyada benim için açılabilecek en güzel pankart budur. Beşiktaş’ı bu nedenle tebrik ediyorum ve dilerim ki hiçbir kadının şiddete maruz kalmadığı bir toplum oluruz da böyle pankartlar açılmak zorunda kalmaz. Beşiktaş’ı tekrar tebrik ediyorum ve ben de ”Kadına şiddete hayır” diyorum.

Antalya’da hep kırmızı beyazlı günler yaşansın. Yaşasın Antalyaspor!