Korkak Futbol

A+
A-
25 Ağustos 2015 10:35

Sevgili Antalyasporlular,

Güzel bir haftayı geride bıraktık. Oynadığımız futbol ve skora baktığımızda birbiriyle ters orantılı olduğunu düşünüyorum. Bu tarz bir başlık attığım için elbet kızanlar olacaktır. Ama takım kazanırken eleştiri yapmanın daha faydalı olduğunu düşünenlerdenim.

Maç öncesi kadroları gördüğümde Yusuf Hocanın 70’li dakikalara kadar oyunu 0-0’da tutup sonrasında bulacağı golle maçı kazanma hesabı içinde olduğunu düşündüm. Zira üç ön libero ile maça başlamanın başka hiçbir açıklaması olamaz. Ayrıca bu maçta bir kez daha gördük ki ne kadar defansif anlayışı çok futbolcuyla sahaya çıkarsan çık, yine de verdiğin pozisyon sayısı, oyun kurgun olmadığı sürece değişmiyor.

Antalyaspor da maçın ilk yarısında bunu yaşadı. Eto’o ileride tek başına yalnızları oynadı, kalabalık defansın içinde tek başına kayboldu. İkinci yarı Yusuf Hoca maçın başında çıkarması gereken kadroyu oyuncu değişiklikleri ile buldu ve takım top yapmaya, pozisyon üretmeye başladı. Rakibin 1-0’dan sonraki amacı sadece zaman geçirmek olunca, ileride baskı kurmak zor olmadı ve bolca pozisyona girmeye başladık. Sonunda beklenen goller geldi. Üç puan için sevinçliyiz evet ama Yusuf Hocanın oyun anlayışı açıkçası benim gözümü korkuttu. Playofflarda tutan bu oyun anlayışı ile maalesef bu sezon bitmez. Özellikle içerideki maçlarda böyle güçlü bir hücum hattın varken bunu inkar edercesine bir kadro ile sahaya çıkmak en başta futbola ihanettir. Umarım bu maçtan kendisi de alınan üç puana rağmen dersler çıkarmıştır.

Kaleye M’Bolhi transferi, ön liberoya Makoun ve Chico takviyeleri, ileriye iyi bir 10 numara ile ligi iyi bir yerde tamamlayabileceğimizi düşünüyorum. Güzel günler Antalya semalarında devam edecek gibi duruyor.

Sevgiyle kalın…