İyi Yoldayız

24 Kasım 2015 10:06

Milli maçlar için verilen ara takımımıza gerçekten iyi gelmiş. Galatasaray maçının özellikle ikinci yarısında bunu net olarak gördüğümüzü söyleyebilirim. Keşke yapılan oyuncu değişiklerini en başta başlatsaydık. Neyse zararın neresinden dönülse kârdır demişler.

Rakip yaralıydı. Belki ilk golü biz bulsak, rakip tribün karışacak, bu da sahadaki oyuncularına yansıyacaktı. Ama ilk golü adam paylaşımı hatasından dolayı onlar buldu. Yediğimiz bütün goller gerçekten halı sahada yenmeyecek goller. Buna bir çözüm bulunması gerekli. Sezonun ilk yarısı bitecek ve biz halen özellikle hava toplarına bir çözüm bulabilmiş değiliz. Bu bizi uzun vadede çok yaralar. Yani gerçekten defansımız iyi olsa şu an ilk üç sıra içerisindeydik. Gol atmak gibi bir sorunumuz yok sonuçta. Skor üretebiliyoruz ama ne yazık ki defansta da bir o kadar kötüyüz.

Diarra çok kötüydü. Bunda alışık olmadığı bir mevkide oynamasının da etkisi büyük bence. Benim anlamadığım Guilherme’de bana göre çok verimsiz. Çağımız futbolunda forvet arkası diye tabir edilen bölgede oynayan oyuncular artık defansına da yardıma geliyor. Yok öyle yatmak, geçti o devirler. Bugün İniesta, C.Ronaldo, Messi ve hatta Eto’o defansına yardıma geliyorsa, sen önünden geçen adamın ayağındaki topa bir zahmet müdahale edeceksin Guilherme kardeş.

Defansımızın acilen toparlanması lazım. Birazcık iyileştirirsek hiç ummadığımız yerlerde bulabiliriz kendimizi. Bu hayal değil, gerçekten bu şekilde düşünüyorum. Çok ağır defansımız, araya topları kaçırıyoruz, topu kaçırmakla kalmayıp rakip oyuncuları da kaçırıyoruz ve maalesef bu genelde gol ile sonuçlanıyor.

Önümüzde Osmanlıspor maçı var. Çok çok önemli bir maç bizim için. Bu maçı artık yeni stadyumumuzda ilk galibiyet ile sonlandıracağımızı düşünüyorum. Sadece özellikle dediğim gibi defansımız biraz dikkatli olursa inanılmaz bir patlama da olabilir.

Tribünlerimiz yine harika bir iş çıkardılar. Oldukça geçerli bir sayı ile oldukça tatminkar bir performans gösterdi tribünümüz. Hepsinin ağızlarına sağlık.

Sayı demişken… Hani o milyonlarca taraftarı olan takımlar var ya, işte onlar hiçbir iddiası olmayan Antalyaspor’un bu hafta İstanbul’a gittiği sayının yarısı kadar bile gelmiyorlar buraya. Hem de şampiyonluk yolunda ilerleyen bir takımları varken… Bir düşünsenize Antalyaspor şampiyonluk yolunda ilerliyor, kaç kişi deplasman yapardık?