Kadro İstikrarı

2 Ekim 2023 10:00

Evren İlkdoğan yazdı…

İstanbulspor deplasmanı, Antalyaspor’un hedef maçlarından biriydi. Zorlu fikstür öncesi buradan alınacak üç puan, orta sıralardaki yerini sağlamlaştırmak ve rakibiyle aradaki farkı açmak adına önemliydi.

İlk yarı rakipten daha etkili görünsek de, arka arkaya hatalar zinciri sonucunda kalemizde golü gördük. Gol olmadan önce Jehezkel veya Bünyamin rakiplerine taktik faul yapabilseydiler, bu tehlikeyi sadece sarı kartla geçiştirmiş olacaktık. Nuri Şahin’in hafta içi bu pozisyonu oyuncularına sık sık izleteceğini düşünüyorum.

İkinci yarı sahaya iyi yayılan ve yaptığı baskı ve doğru paslaşmayla rakibini boğan bir Antalyaspor vardı. 15-20 dakikalık etkili oyun ve bitirici özelliği olan bir forvete sahip olmanın farkıyla Antalyaspor 2 gol bularak rakibinin gardını düşürdü.

Nuri Şahin’i bu dakikalardaki göze hoş gelen futbol adına kutlarım. Son 15 dakikada yaptığı gereksiz değişiklikler ise hanesine eksi olarak yazdı. Rahat götürdüğümüz maçı bir anda sıkıntıya soktuk. Ömer Toprak bu anlarda kritik hamleler yaparak olası bir puan kaybını önledi.

Kadro istikrarını 7. hafta itibarıyla Nuri Şahin artık sağlamaya başladı ve bizler de Antalyaspor’un ideal 11’ini ezbere saymaya başladık.

Birbirleriyle oynamaya alıştıkça, takımın ivmesi de yukarı doğru çıkmaya devam edecektir.

Önümüzdeki hafta kadro gücümüzü test etmek adına çok önemli bir maça çıkacağız. Galatasaray karşısında alınabilecek puan ya da puanlar takımın özgüvenini de tavan yaptıracaktır.

Cumartesi günü oynayacağımız maçın skorunu şimdiden merakla bekliyorum.