Eto’o Yeni Başladı

18 Ağustos 2015 10:35

Harika bir galibiyet alarak başladık sezona. Takım gerçekten hoşuma gitti. Alan daraltmaları, pas organizasyonları, takım hâlinde savunma vb. her şey gerçekten çok iyiydi. Hocamız takımı gerçekten iyi hazırlamış maça.

Kondüsyon yüklemesi de iyi düzeydeydi. Ne fazla, ne az. Eto’o bile 80 küsürüncü dakikalarda defansına gelip top çıkarıyorsa takım takım olmuş demektir.

Eto’o takıma ağabey oldu. Dün maçtan önce Erman’ın yaptığı incelik harikaydı. ”Eto’o gibi bir oyuncu varken ben o kaptanlık bandını takmak istemedim.” dedi, takım arkadaşları ile de konuşup oybirliği ile kaptanlık bandını Eto’o’ya verdiler. Ailelerde olur bu tarz davranışlar. Aferin arkadaşlar hepinize de.

“Eto’o bitmiş” diyenler sanırım dün gece uyuyamamıştır. Yoksa onlara da sıra gelecek sonuçta. Star oyuncu böyle oluyor işte. O driplingi yapacak oyuncu son yıllarda bırakın Türkiye ligini, diğer ligler de bile çok çok az bulunuyor. Üçüncü golde Allah ne verdiyse (Bilgisayar ile ölçülen değerlere göre saatte 131 kilometre sürat) vururken sanırım ”Eto’o bitmiş” diyenlere bir mesaj yolladı kral.

Takıma kesinlikle kaleci ve stoper lazım. Fornezzi ile bu lig  bitmez. Dün kötü değildi ama iyi de değildi. Yediğimiz ikinci golde bence hata onundu. İlk golden bahsetmiyorum bile. İzleyenler biliyor ne demek istediğimi.

Grup 1966 takım ile birlikte sezonu açtı. Artık sosyal medyada Grup 1966’nın ismi ”Deplasman Kralı” diye anılıyor. Gidilmedik deplasman bırakmadık. Gerçekten yorucu oluyor ama takım da galip geliyorsa o dönüş yolculuğu bize bayram oluyor.
Gençlerbirliği maçı için söylenecek fazla birşey yok. Takım deplasmanda galip geldi. Bu galibiyetin bir anlamının olması için Gençlerbirliği maçının da galip bitirilmesi gerekiyor. Biz taraftara düşen de artık takımı desteklemek.