Böyle Devam

A+
A-
25 Ağustos 2015 10:32

Bu haftayı da galibiyet ile kapattık. Lige mükemmel bir giriş yaptık gerçekten. Yapılan transferler takıma uyumlu. Dün ”Mbilla girse maç dönecek” diyen çok kişi vardı ve Mbilla oyuna girdikten sonra mükemmel işler yaptı.

Maçın yıldızı bana göre 2-3 kişiydi. Lazereviç; oyuna sonradan giren Mbilla; yine oyuna sonradan giren, iki asist yapan Serdar ve tabii ki Eto’o!

Gerçekten yıldız oyuncu kültürünün ne olduğunu çıplak gözle izlemek büyük keyif. Boş alana koşmaları bile izlenesi. Gençlerbirliği teknik direktörünün maç öncesi ”Eto’o için özel önlem almayacağız” demesine rağmen maç esnasında görüldü ki Eto’o’ya top geldiği anda üç kişi birden sıkıştırdılar. Hoş maç bitti ve az önce alınan bilgiye göre Gençlerbirliği takımı hoca ile yollarını ayırdı.

Lazereviç gerçekten kumaşı iyi olan bir oyuncu. Gol sezonunu da açtı. Umarım gerisi gelir. Mbilla’nın gol ile tanışmasına müthiş sevindim. Mbilla bizde çok iyi işler yapacak.

Yazıyı yazdığım şu anlarda Kaleci Mbolhi ile üç yıllık anlaşma yaptığımız haberi geldi. Fornezzi bana hiçbir zaman güven vermedi. Bu sezon hakkını vermek gerekli ki iki maçta da gerçekten karşı karşıya ciddi pozisyonları engelledi. Ama bana gerçekten güven vermiyor. Formu zirvede bir Fornezzi ve son Dünya Kupasının en iyi üç kalecisinden birisi olan MBolhi… Rekabet umarım kalemizde göreceğimiz gol sayısını minumum seviyeye indirecektir.

Grup 1966 olarak Maraton tribünde Red Soldiers Grubu ile iç içe, yan yana destekledik bu maç da takımımızı. İnanılmaz sıcak bir hava ve nem vardı. Ama inanmış bir taraftar vardı tribünde. Takımı ile bütünleşmiş, adeta sahada maçı oynayan bir kitle ile destekledik takımımızı ve galibiyeti birlikte kazandık. Çünkü biz bu takımın neler yapabileceğini çok iyi biliyorduk, sabrettik ve zafer bizim oldu.

Fenerbahçe maçını isimlere bakmadan, korkmadan oynarsak kazanırız. Benim inancım tam. Zaten o maçı da kazanırsak artık bazı hedeflerin adını koyma vakti gelmiştir demektir.