Beşiktaş

20 Ekim 2015 09:38

Yazıma direkt Beşiktaş maçı başlığını attım. Bursaspor maçını yazacağım elbette ama önce daha da önemlisini yazmalıyım.

Bursa deplasmanında alınan galibiyet bizi maç fazlası ile 4. yaptı. Beşiktaş maçında yeni stadyumumuza geçiyoruz ve Bursa deplasmanındaki galibiyetin bir anlamının olması için Beşiktaş maçını almalıyız. Bu gerçekten çok önemli. Maçı kazanmak için en büyük etken dolu ve ateşli tribünlerdir. Önce tribünlerimizi doldurmalıyız. Öyle oturup maç izleyecek kişiye izleyici denir. Bizim taraftara ihtiyacımız var, hem de ateşli olanlarından. Maçı kazandıracak en büyük etken işte bu.

Bursa deplasmanları tüm takımlar için oldukça zor bir deplasmandır. Takımımız harika oynadı desek az olur sanırım. Sakıb mükemmeldi. Emrah yine bencil de olsa golünü attı. Umarım sonraki haftalarda gollerine devam eder. Eto’o yine fırsatı değerlendirdi ve bir yıldız gibi parladı. Takımı bir orkestra şefi gibi yönetiyor resmen. Tam bir yıldız Eto’o.

Eğer önümüzdeki Beşiktaş maçını kazanırsak işte o zaman farklı hedeflerin ismini zikretmeye başlarız. Bu bağlamda bizim bir hedefimiz olacaksa Beşiktaş bizim direkt rakibimiz ve altı puanlık bir maç bu maç. Umarım hakemler yine oyunlar oynamaz ve alnımızın akı ile maçı alırız.

Bursa deplasmanında hatırı sayılır bir kalabalık ile tribünde yerimizi aldık. Gerçekten de yaş ortalaması da sayı da mükemmeldi. Çok da iyi destek verdik, ara ara stadın kontrolünü elimize aldık, karşılık olarak Bursa tribünlerinden sadece ıslık tepkisi gelebildi. Bu bizim tribün olarak da takım olarak da doğru yollarda olduğumuzu gösteriyor. Beşiktaş maçında zaten Güney kale arkasında yıllardır özlenen tribün gücümüzü yakalayacağımızı düşünüyorum. E o halde şimdiden başlayalım hazırlıklara…