Başkan

 

CİHAN BULUT

1969 yılında Antalya Muratpaşa’da doğdu.

Eğitim hayatı sırasıyla İnönü İlköğretim Okulu, Hızır Reis ortaokulu, Antalya Lisesi ve Çağlayan lisesiyle devam etti.

Lise biter bitmez aile Şirketi olan Yörükoğlusüt A.Ş’de üretimin bölümünde işçi olarak göreve başladı. Aile şirketleri olmasına rağmen şirketlerinin bütün bölümlerinde görev aldı. Bu çalışmalar neticesinde 1990 yıllarda şirkette yönetici olarak atandı. Departman bölüm şefi olarak başladığı yöneticilik görevine daha sonra sırasıyla, satış müdürlüğü, finans müdürlüğü, genel müdürlük ve Ceo’luk görevlerinde bulundu.

Ceo’luk görevi sırasında ekibiyle birlikte Yörükoğlu Süt. A.Ş’nin Türkiye’nin ilk 500 firması arasına girmesini sağladılar. Bu arada Yörükoğlusüt A.Ş Türkiye’nin birçok yerinde tanınan bir markaya dönüştü. Çalışma hayatı devam ederken eksik kalan üniversite eğitimini Azarbeycan Devlet Üniversitesinden İşletme Finans Bölümünden mezun olarak tamamladı.

Bir Antalya sevdalısı olarak 2000’li yılların başından 2010 yılına kadar Kaleiçi Rotary Derneği üyesi olarak birçok sosyal faaliyetlerde bulundu.

2003 Yılında Ak Parti’de siyasete atıldım. Sosyal işlerden sorumlu il başkan yardımcısı olarak başladığı siyasi hayatı 2004 Yılında Muratpaşa ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi olarak devam etti.

2004- 2005 döneminde Antalyaspor Külup Başkanlığı görevinde bulundu.

2009 yılında yeniden Muratpaşa ve Büyükşehir Belediye meclis üyeliği görevlerine seçildi.

Mukaddes Bulut’la 1996 yılında başlayan hayat arkadaşlığından Furkan ve Doğukan isimli iki erkek çocuğu bulunmaktadır. Bir sanayici olarak aynı zamanda ATSO Meclis üyeliği ve Organize Sanayi Müteşebbis Üyeliği görevleri yürütmektedir.